31.10-06.11.2021

1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość poświęcenia kościoła własnego. Niech ten dzień zrodzi w nas wdzięczność wobec Pana Boga i ludzi za dar tej świątyni, jak również każdej innej, w której możemy we wspólnocie z braćmi i siostrami oddawać cześć Bogu.
  2. Dziś kończymy październikowe nabożeństwo różańcowe. Zachęcamy do kontynuowania tej modlitwy w miesiącu listopadzie, prosząc o szczęście wieczne dla zmarłych.
  3. Jutro uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę, a na cmentarzu o godz. 14.00, potem procesja i modlitwy za zmarłych. W listopadzie w naszym Sanktuarium będzie odprawiana codziennie Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku z prasą katolicką; po wypełnieniu można je składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.
  4. We wtorek, 2 listopada, przeżywamy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Jest to równocześnie pierwszy wtorek miesiąca, dlatego o godz. 18.00 będziemy śpiewać Godzinki ku czci św. Michała Archanioła, a następnie nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem, z prośbą o uwolnienie od uzależnień i zniewoleń oraz Msza święta. Po raz pierwszy całość tych modlitw będzie relacjonowana przez międzynarodową katolicką telewizję EWTN – czyli Telewizyjną Sieć Wiekuistego Słowa. Można tę relację oglądać na kanale YouTube. Mamy nadzieję, że wspomniana inicjatywa stworzy możliwość jednoczenia się we wspólnej modlitwie wszystkich, którzy noszą szkaplerz św. Michała Archanioła i należą do wspólnot pod jego patronatem.
  5. W uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny wierni mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który może być ofiarowany tylko za zmarłych, za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach ojca świętego. W listopadzie można codziennie zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach ojca świętego. Od 1 do 8 listopada odpust jest zupełny, zaś w pozostałych dniach – odpust cząstkowy.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy na czuwanie modlitewne w sobotę, które rozpocznie się po wieczornej Mszy świętej w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, a także michalickiego magazynu „Któż jak Bóg” – o aniołach i życiu duchowym.
  8. Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam owocnie przeżyć ten pełen zadumy nad ludzkim życiem nadchodzący tydzień.