07.11-13.11.2021

1. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
    * wtorek, 9 listopada – święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
    * środa, 10 listopada – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
    * czwartek, 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours; dla nas Polaków, jest to kolejna rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. W związku z tym wydarzeniem Wójt Gminy Miejsce Piastowe, nasze Sanktuarium oraz Gminne Centrum Kultury i Biblioteki zapraszają na Marsz Niepodległości pod nazwą „Połączeni Flagą”. Rozpoczęcie o godz. 10.00 przy budynku Urzędu Gminy, o 10.30 – złożenie kwiatów pod pomnikiem Anioła Stróża Polski, a o godz. 11.00 uroczysta Msza święta w sanktuarium pod przewodnictwem Ojca Generała ks. Dariusza Wilka. Po Eucharystii koncert pieśni religijno-patriotycznych w wykonaniu zespołu „Światło Uwielbienia”. W tym dniu nie będzie Mszy świętej o godz. 12.00, a zamówione intencje zostaną odprawione o godz. 11.00.
    * piątek, 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;
    * sobota, 13 listopada – wspomnienie pierwszych męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
  2. Odkrywając  potrzebę serca, wiele osób przyjmuje szkaplerz jako zewnętrzny znak poddania się pod opiekę Księcia Wojsk Anielskich, Patrona Kościoła, św. Michała Archanioła. W najbliższy wtorek, tj. drugi wtorek miesiąca, do naszego Sanktuarium na nabożeństwo o godz. 18.30 zapraszamy czcicieli św. Michała Archanioła, osoby noszące szkaplerz. O godz. 19.00 Msza święta z kazaniem o tematyce anielskiej, a później krótkie spotkanie formacyjne oraz możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła. Serdecznie zapraszamy do wspólnotowej modlitwy.
  3. W nocy z 12 na 13 listopada, tj. z piątku na sobotę, na Jasnej Górze odbędzie się IX Czuwanie Rodziny Michalickiej, na które zaproszone są wszystkie osoby, grupy i stowarzyszenia związane z michalickim charyzmatem i ideą bł. ks. Bronisława Markiewicza. Wyjazd busem sprzed sanktuarium w piątek o 15.00, koszt – 70 zł, zapisy w zakrystii. Czuwanie trwa od godz. 21.00 do 4.00 nad ranem.
  4. W drugą sobotę miesiąca, 13 listopada, o godz. 16.00 odbędzie się kolejne spotkanie związane z apostolstwem trzeźwości. Zachęcamy do uczestnictwa nie tylko tych, których dotyka problem uzależnień, ale również tych, którzy poprzez świadectwo życia i czyny miłosierdzia chcą pomagać innym. Takie wysiłki podejmuje Stowarzyszenie Powściągliwość i Praca oraz młodzieżowy zespół Gloria, działający przy naszym Sanktuarium. W tym dniu odbywa się również spotkanie dzieci w ramach Dziecięcej Krucjaty Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  5. Na owocne przeżywanie nadchodzącego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.