21.11-27.11.2021

1. W dzisiejszą uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata wspominamy wydarzenie sprzed pięciu lat, kiedy to w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie, z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski, uroczyście proklamowano Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Odmawiając dzisiaj publicznie Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu, mamy możliwość zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami – stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencji Ojca świętego, wystrzeganie się grzechu. Zechciejmy dzisiaj podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, która ma miejsce codziennie w naszym Sanktuarium od 15.00 do 19.00, podziękować za dary i łaski otrzymywane od Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Króla.
  2. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
    * poniedziałek, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki organistów, chórów i zespołów kościelnych; już dziś składamy najlepsze życzenia panu organiście Sylwestrowi i wszystkim, którzy śpiewem i muzyką ubogacają liturgię w naszym Sanktuarium;
    * środa, 24 listopada – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
  3. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą Adwentu.
  4. W naszym Sanktuarium różaniec za zmarłych połączony z wypominkami codziennie o godz. 18.30.
  5. W najbliższą sobotę, 27 listopada, w Michalickim Zespole Szkół Ponadpodstawowych odbędzie się kolejna edycja organizowanego corocznie sympozjum naukowego. Temat tegorocznego brzmi: Twórczy czas ograniczeń w życiu wielkich Polaków – Stefan Wyszyński, Róża Czacka, Bronisław Markiewicz. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej sanktuarium. Z przyczyn epidemiologicznych osobiste uczestnictwo w sympozjum wymaga zgłoszenia. Ilość miejsc ograniczona. Telefon-recepcja: 517 514 692. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu w formule on-line – relacja na stronie michalici.pl oraz Telewizja Fara.
  6. Na prośbę ks. Proboszcza z Ustrobnej, po Mszach świętych odbywa się dzisiaj zbiórka do puszek na rehabilitację chorego Łukasza Skórniewskiego. Ofiary przed sanktuarium zbiera jego siostra.
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
  8. Wszystkim solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych i opieki Patronów. Idźmy ufnie i z odwagą za Chrystusem naszym Królem, a na ostatni tydzień roku liturgicznego przyjmijcie Boże błogosławieństwo.