28.11-04.12.2021

1. Dziś rozpoczynamy czas Adwentu, a także kolejny trzeci rok duszpasterski o tematyce eucharystycznej, który będziemy przeżywać pod hasłem: Posłani w pokoju Chrystusa. Jak słyszeliśmy w Liście Księdza Arcybiskupa duchowym orędownikiem i przewodnikiem dla naszej Archidiecezji będzie błogosławiony ks. Bronisław Markiewicz.
  2. W poniedziałek, 29 listopada, o godz. 18.30 rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę po Mszy św. o godz. 19.00 – czuwanie modlitewne w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
  4. W okresie Adwentu w naszym Sanktuarium odprawiane są Msze święte roratnie: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.30.
  5. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
    * wtorek, 30 listopada – święto św. Andrzeja, apostoła; w naszej wspólnocie zakonnej dzień imienin obchodzą: ks. proboszcz Andrzej Mroczkowski, ks. Andrzej Wątroba i br. Andrzej Zimny. Ich oraz innych solenizantów polecamy waszej pamięci modlitewnej;
    * piątek, 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana;
    * sobota, 4 grudnia – wspomnienie św. Barbary, patronki górników.
  6. Przed tygodniem była zbierana ofiara do puszek na rehabilitację chorego Łukasza Skórniewskiego z Ustrobnej. On sam i jego rodzina serdecznie dziękują za życzliwe serca – zebrano 3 212 zł.
  7. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone są na potrzeby sanktuarium.
  8. Życzymy wszystkim owocnego przeżycia czasu Adwentu i głębokiego przygotowania serc na przyjście Pana. Na tę duchową drogę przyjmijcie Boże błogosławieństwo.