05.12-11.12.2021

1. Dziś przeżywamy 22. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tradycyjnie, w całej Polsce po Mszach świętych przeprowadzona jest zbiórka do puszek na ten cel. Okażmy solidarność z naszymi braćmi i siostrami z tamtych wspólnot.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek miesiąca, dlatego o godz. 18.00 będziemy śpiewać Godzinki ku św. Michała Archanioła, a następnie nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, połączona z modlitwą o uwolnienie od uzależnień i zniewoleń za wstawiennictwem Księcia Aniołów. Po nabożeństwie o godz. 19.00 Msza święta. Całość tych modlitw będzie transmitowana przez międzynarodową katolicką telewizję EWTN – czyli Telewizyjną Sieć Wiekuistego Słowa. Jeszcze w grudniu będzie przekaz na Youtube a od stycznia, z chwilą uruchomienia całego programu w przekazie satelitarnym, będzie również miejsce dla przekazu modlitw do św. Michała Archanioła z naszego Sanktuarium. Mamy nadzieję, że ten przekaz stworzy możliwość jednoczenia się we wspólnej modlitwie wszystkim, którzy noszą szkaplerz św. Michała Archanioła i należą do wspólnot pod jego patronatem.
  3. W środę, 8 grudnia, obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w naszym sanktuarium o 6.30, 9.30, 12.00 i 19.00. O godz. 18.30 nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem w intencji poczętych dzieci i ich matek. Na Mszy św. o godz. 19.00 będzie okazja podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego oraz modlitwa nad tymi, którzy już podjęli to dzieło, a teraz proszą Pana Boga o wytrwanie w zobowiązaniu. W oparciu o prywatne objawienie, z tym dniem związana jest tzw. „Godzina łaski” od 12.00 do 13.00. W naszym Sanktuarium odprawiana jest wtedy Msza święta. Zachęcamy do modlitwy w tym czasie nie tylko w kościele, ale również w domu.
  4. W sobotę, 11 grudnia, odbędzie się comiesięczne spotkanie Apostolstwa Trzeźwości. O godz. 16.00 w sali pod kościołem – spotkanie terapeutyczne, o 17.00 Msza św., a po niej spotkanie mające charakter „mikołajkowy”. To ogłoszenie odnosi się szczególnie do dzieci, które należą do Dziecięcej Krucjaty Niepokalanej.
  5. W ostatnie dni Adwentu, od 20 do 22 grudnia, w naszym Sanktuarium odbędą się rekolekcje. Nauki, przygotowujące nas do chrześcijańskiego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia, będą głoszone na Mszach świętych o 12.00 i 19.00. W tych dniach będzie także możliwość spowiedzi świętej.
  6. W okresie Adwentu w naszym Sanktuarium odprawiane są Msze święte roratnie: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.30. Postarajmy się chociaż kilka razy być obecni na tej szczególnej Mszy świętej, w której wzywa się wstawiennictwa Niepokalanej Matki.
  7. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone są na potrzeby sanktuarium.
  8. Życzymy wszystkim owocnego przeżycia czasu Adwentu i głębokiego przygotowania serc na przyjście Pana. Na tę duchową drogę przyjmijcie Boże błogosławieństwo.