12.12-18.12.2021

1. Od 16 grudnia, czyli od czwartku, przygotowujemy się bezpośrednio do uroczystości Bożego Narodzenia. W naszym Sanktuarium – kontynuując wspaniałe dziedzictwo duchowe pozostawione nam przez błogosławionego ks. Bronisława – będzie odprawiana Nowenna do Dzieciątka Jezus o godz. 18.30, na którą serdecznie zapraszamy. Często w naszych modlitwach w Sanktuarium, prosimy o błogosławieństwo i pomoc Bożą dla rodzin. Ponieważ w tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, dlatego tym bardziej nasze uczestnictwo w Nowennie jest okazją, by zanosić do Boga modlitwę w tej intencji.
  2. Przypominamy, że w okresie Adwentu w naszym Sanktuarium są odprawiane roraty: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 19.00, natomiast we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 6.30.
  3. W ostatnie dni Adwentu, od 20 do 22 grudnia, w naszym Sanktuarium odbędą się rekolekcje. Nauki, przygotowujące nas do chrześcijańskiego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia, będą głoszone na Mszach świętych o 12.00 i 19.00. W tych dniach będzie także możliwość spowiedzi świętej. Dokładny plan podamy w przyszłą niedzielę.
  4. W przyszłą niedzielę przypada 19. dzień miesiąca i kolejny raz będziemy przeżywać tzw. Rodzinną Dziewiętnastkę. Jeden z kapłanów będzie odprawiał Mszę świętą o godz. 19.00 w intencjach, które przez cały tydzień można składać przy relikwiach św. Jana Pawła II [kartki na te intencje znajdują się na stoliku z prasą katolicką]. Po wieczornej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i błogosławieństwo poszczególnych rodzin. Zaufajmy mocy modlitwy!
  5. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: 13 grudnia [poniedziałek] – św. Łucji, dziewicy i męczennicy; 14 grudnia [wtorek] – św. Jana od Krzyża.
  6. „Bóg zapłać” za złożone do puszek w ubiegłą niedzielę ofiary, przeznaczone jako pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebrano 2 207 zł i 10 euro, które przekazaliśmy dwóm wspólnotom parafialnym na Białorusi – w Mińsku i Gatowie.
  7. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone są na potrzeby sanktuarium.
  8. Pamiętajmy o samotnych, których moglibyśmy zaprosić do wigilijnego stołu. Zorientujmy się, czy ktoś ze znajomych lub mieszkających samotnie nie potrzebuje naszej pomocy. Miłość miłosierna jest naszym chrześcijańskim obowiązkiem. Nie ograniczajmy się do pomocy materialnej, ale – jeśli zauważymy taką potrzebę – pomóżmy pod względem duchowym. Wszyscy winniśmy podejmować ochotnie zobowiązania wynikające z naszego chrześcijaństwa.
  9. Na ten wyjątkowy czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.