29.12-04.01.2020

1. We wtorek zakończenie Roku Pańskiego 2019. Podczas wieczornego nabożeństwa o godz. 18.30 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie otrzymane łaski i prosić o potrzebną pomoc Bożą na Nowy Rok. Za udział w tym dziękczynnym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Nowy 2020 Rok rozpoczniemy w naszym sanktuarium Mszą świętą sprawowaną o godz. 24.00, podczas której będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże na kolejny rok naszego życia. Serdecznie zapraszamy.
  3. W środę, 1 stycznia, przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również Światowy Dzień Pokoju. Publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź daje nam możliwość zyskania odpustu zupełnego, jeżeli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej. Na początku Nowego Roku tej łaski bardzo potrzebujemy. Starajmy się często w modlitwie prosić Ducha Świętego o Jego pomoc.
  4. W pierwszym dniu Nowego Roku, na Mszy świętej św. o godz. 19.00, będzie nam towarzyszyć zespół wokalny Gloria, od kilku lat działający przy naszym Sanktuarium. Po Mszy św. zespół wykona noworoczny koncert kolęd.
    Natomiast w przyszłą niedzielę, 5 stycznia, podczas wieczornej Mszy świętej kolędy zaśpiewa chór parafialny Chorus z Korczyny.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę po Mszy świętej o godz. 19.00 czuwanie fatimskie w kaplicy cudownej Figury Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy.
  6. Z racji kolejnej rocznicy śmierci Czcigodnej Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek, siostry michalitki zapraszają dzisiaj do wspólnej modlitwy o dar jej rychłej beatyfikacji. O godz. 16.00 w kaplicy Domu Zakonnego Sióstr Michalitek zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia w tej intencji, następnie modlitwa w Krypcie Matki Anny i wspólne kolędowanie.
  7. Ogłoszenie z parafii, związane z wizytą duszpasterską: we wtorek, 31 grudnia, od godz. 9.00, kolęda w domach przy ul. Ks. Bronisława Markiewicza po obydwu stronach, od końca ulicy do ronda.
  8. Niechaj udzielone błogosławieństwo Boże będzie zadatkiem obfitości darów Bożych.