19.12-25.12.2021

1. Nowennę do Dzieciątka Jezus odprawiamy codziennie o godz. 18.30, natomiast w piątek, w Wigilię Bożego Narodzenia, o godz. 17.30. Zachęcamy do zachowania pięknej tradycji postu jakościowego w dniu Wigilii Bożego Narodzenia, tym bardziej, że jest to piątek, a sam wieczór wigilijny starajmy się przeżyć w rodzinnym gronie, podejmując wspólną modlitwę, czytanie Pisma świętego i śpiewanie kolęd..
  2. Pamiętajmy o samotnych, aby – pomimo pandemii – w tym szczególnym dla chrześcijan czasie, nie zostali sami. Zorientujmy się, czy ktoś z nich nie potrzebuje naszej pomocy. Miłość miłosierna jest naszym chrześcijańskim obowiązkiem. Nie ograniczajmy się do pomocy materialnej, ale – jeśli zauważymy taką potrzebę – pomóżmy pod względem duchowym.
  3. W piątek, 24 grudnia, obchodzimy Wigilię Bożego Narodzenia. O północy Msza święta, zwana Pasterką, natomiast w uroczystość Bożego Narodzenia, 25 grudnia, Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym.
  4. Od 20 do 22 grudnia, tj. od poniedziałku do środy, w naszym Sanktuarium podczas Mszy świętych o 12.00 i 19.00 będą głoszone nauki rekolekcyjne, przygotowujące nas do głębokiego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Temat rekolekcji: „Adwentowe posłannictwo rodziny chrześcijańskiej”. Zapraszamy.
  5. Najwspanialszym przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia jest sakrament spowiedzi. W środę i czwartek spowiadamy od 6.30 do 12.00 i od 14.00 do 19.00. W piątek, w dzień Wigilii, spowiedź do godz. 12.00. Dokładny plan wywieszony jest na drzwiach świątyni. Przez ostatnie dni Adwentu, czyli od poniedziałku do czwartku, będzie w naszym Sanktuarium tzw. Godzina Nikodema. Po wieczornej Mszy świętej, od 20.00 do 21.00, będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i możliwość cichej adoracji. W tym czasie kapłani będą posługiwać w konfesjonale.
  6. Dziś przypada 19. dzień miesiąca i tzw. Rodzinna Dziewiętnastka. Jeden z kapłanów będzie odprawiał Mszę świętą o godz. 19.00 w intencjach, które jeszcze dzisiaj można składać przy relikwiach św. Jana Pawła II [kartki na intencje znajdują się na stoliku z prasą katolicką]. Po wieczornej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i błogosławieństwo poszczególnych rodzin. Zaufajmy mocy modlitwy!
  7. Już dziś informujemy, że w piątek 31 grudnia, Msza święta na zakończenie starego roku będzie odprawiona o godz. 17.00, a nie jak wcześniej były zapisywane intencje o 15.00.
  8. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone są na potrzeby sanktuarium.
  9. Na ostatnie dni adwentowe i radosny, rodzinnie przeżywany czas Świąt Bożego Narodzenia, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.