26.12-01.01.2022

1. Jutro, 27 grudnia, święto św. Jana, apostoła i Ewangelisty – błogosławieństwo wina, a we wtorek, 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków, męczenników i specjalne błogosławieństwo małych dzieci.
  2. W piątek, 31 grudnia, zakończenie Roku Pańskiego 2021. Nabożeństwo dziękczynne o godz. 17.00, a po nim Msza święta. Wszystkich, którzy mają zamówione intencje na godz. 15.00 tego dnia, prosimy o kontakt w zakrystii.
  3. Na początku Nowego 2022 Roku o godz. 24.00 kapłani z naszej wspólnoty zakonnej odprawią Mszę świętą, prosząc o błogosławieństwo Boże na kolejny rok, szczególnie dla wszystkich rodzin. Kto może, zapraszamy do udziału w tej modlitwie.
  4. W sobotę, 1 stycznia, przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to równocześnie Światowy Dzień Pokoju. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duch, przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, jeżeli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej. Na początku Nowego Roku tej łaski bardzo potrzebujemy. Starajmy się często w modlitwie prosić Ducha Świętego o Jego pomoc.
    Jest to pierwsza sobota miesiąca, dlatego po Mszy św. o godz. 19.00 w kaplicy cudownej Figury Matki Bożej Fatimskiej odbędzie się czuwanie modlitewne. Serdecznie zapraszamy!
  5. W następną niedzielę, 2 stycznia, siostry michalitki zapraszają do uczestnictwa w świętowaniu 85. rocznicy śmierci Czcigodnej Służebnicy Bożej Matki Anny Kowarek, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Michalitek. Jedną z intencji uroczystej Mszy świętej sprawowanej w naszym Sanktuarium o godz. 11.00 będzie prośba o jej rychłą beatyfikację.
  6. Na stoliku z prasą katolicką znajduje się List ks. proboszcza Andrzeja Mroczkowskiego, dotyczący przeżywania tegorocznej wizyty duszpasterskiej, czyli kolędy. Prosimy tych, którzy należą do parafii w Miejscu Piastowym o zabranie go i zapoznanie się z jego treścią.
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. W obydwu świątecznych numerach znajdują się ciekawe dodatki – modlitewnik na Nowy Rok albo płyta CD z nagraniem Ewangelii.
  8. Niechaj udzielone nam błogosławieństwo będzie zadatkiem obfitości darów Bożych na nadchodzący rok.