05.01-11.01.2020

1. Jutro obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji zwaną świętem Trzech Króli – dzień szczególnej modlitwy za misje święte. Pod koniec każdej Mszy św. będziemy święcić kredę i kadzidło. Kredą znaczymy wejścia do naszych domów, pisząc: C+M+B 2020, co znaczy: Christus mansionem benedicat – Niech Chrystus błogosławi ten dom.
    Podobnie jak w poprzednich latach w tym dniu ulicami Miasta Krosna przejdzie Orszak Trzech Króli. W barwnym korowodzie, przy śpiewie kolęd, będziemy podążać za Świętą Rodziną i królami, dziękując Panu Bogu za dar wiary i jej wpływ na naszą codzienność. Przed uroczystym orszakiem Msza św. o godz. 11.00 w sanktuarium św. Jana Pawła II.
    Jutro przed każdą Mszą świętą młodzież z Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych będzie rozprowadzać kredę i kadzidło za dobrowolną ofiarę. Całość dochodu przeznaczona jest na misje.
  2. Dzisiaj podczas wieczornej Mszy świętej kolędy zaśpiewa chór parafialny Chorus z Korczyny, natomiast za tydzień, 12 stycznia, z koncertem kolęd o godz. 18.00 wystąpi chór Ave Maria z parafii księży saletynów z Rzeszowa.
  3. W najbliższy wtorek pragniemy polecać się szczególnej opiece św. Michała Archanioła na nowy rok. O godz. 18.00 – śpiew Godzinek do naszego Patrona, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 19.00 Msza święta i spotkanie opłatkowe dla Honorowej Straży i wszystkich Czcicieli św. Michała Archanioła. Serdecznie zapraszamy.
  4. W sobotę, 11 stycznia, odbędzie się comiesięczne spotkanie dla osób przeżywających trudności z uzależnieniem alkoholowym. Rozpoczynamy konferencją w sali teatralnej pod kościołem o godz. 16.00, a następnie świadectwa osób doświadczających radości uwolnienia od nałogu. O godz. 19.00 Msza św. w Sanktuarium, a później wszystkich zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd i dzielenie się opłatkiem.
  5. Za tydzień przypada Niedziela Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Bożego Narodzenia, ale kolędy tradycyjnie śpiewamy do Święta Ofiarowania Pana Jezusa w świątyni, czyli do 2 lutego.
  6. W przyszłą niedzielę, 12 stycznia, po każdej Mszy świętej przed sanktuarium odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz „Kuchni dla Ubogich” prowadzonej przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Krośnie oraz rozbudowę schroniska dla bezdomnych mężczyzn.
  7. Przy wyjściu z kościoła znajdują się nowe numery prasy katolickiej – „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, w nowej szacie graficznej, z dodatkiem ciekawego modlitewnika. Zachęcamy do nabywania i lektury.
    Na owocne przeżycie najbliższego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.