09.01-15.01.2022

1. Dzisiejszą niedzielą kończymy w liturgii okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy na zakończenie Mszy świętej, w czasie nabożeństw i w domach, śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.
  2. W następną niedzielę, 16 stycznia, o godz. 17.00 odbędzie się w naszym Sanktuarium charytatywny koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Gloria”. Zespół pragnie w ten sposób pomóc jednemu ze swych byłych członków, który obecnie zmuszony jest przechodzić bardzo kosztowną rehabilitację. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania.
  3. Młodzież z Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych dziękuje wszystkim, którzy w uroczystość Objawienia Pańskiego nabywali kredę i kadzidło, składając ofiarę na misje. Zebrano na ten cel 2.285 zł i 5 euro.
  4. Każdego dnia w naszym Sanktuarium o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed wystawionym w monstrancji Jezusem Eucharystycznym. Adoracja trwa do wieczornego nabożeństwa o godz. 18.30. Zapraszamy do osobistej adoracji.
  5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Na stoliku znajduje się najnowszy numer michalickiego dwumiesięcznika „Któż jak Bóg” oraz tygodnik „Niedziela”.
  6. W związku z dzisiejszym świętem, wspomnijmy datę naszego chrztu, wyrażając Panu Bogu wdzięczność za ten pierwszy i najważniejszy sakrament, za dar wiary, która jest najcenniejszym skarbem. Wspomnijmy kapłana, który nas ochrzcił; rodziców, którzy przekazali nam życie oraz rodziców chrzestnych – świadków i ziemskich stróżów naszego życia chrześcijańskiego. Niechaj Pan da wieczne szczęście zmarłym, a obfite błogosławieństwo żywym.
    Przyjmijmy teraz to błogosławieństwo.