16.01-22.01.2022

1. We wtorek, 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie jego trwania będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność i weźmie udział w zakończeniu Tygodnia, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej oraz modlitwa w intencjach Ojca świętego. W naszym Sanktuarium taką modlitwę będziemy prowadzili o godz. 18.30.
  2. W piątek, 21 stycznia, o godz. 18.30 rozpoczynamy nowennę przed uroczystością naszego Patrona, błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza. Zachęcamy, by przeżyć te dni w duchu wdzięczności wobec Boga za dar życia świątobliwego kapłana, tym bardziej, że – jak możemy o tym przeczytać wchodząc do Sanktuarium – jest to rok wielu okrągłych dat związanych z życiem ks. Markiewicza. Warto w czasie nowenny dłużej zatrzymać się na osobistej modlitwie przy sarkofagu bł. Bronisława, prosząc zwłaszcza za dzieci, młodzież i rodziny.
  3. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
    * środa, 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, dzień modlitwy w intencji naszej archidiecezji;
    * piątek, 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  4. Dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się w naszym Sanktuarium charytatywny koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Gloria”. Zespół pragnie w ten sposób pomóc jednemu ze swych byłych członków, który obecnie zmuszony jest przechodzić bardzo kosztowną rehabilitację. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania.
  5. W Kościele do 19 marca trwa ROK RODZINY. W najbliższą środę, 19 stycznia, zapraszamy na tzw. „Rodzinną Dziewiętnastkę”. O godz. 19.00 będzie odprawiona Msza święta w intencjach, które można składać przy relikwiach św. Jana Pawła II [kartki na te intencje znajdują się na stoliku z prasą katolicką]. Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa za rodziny błogosławieństwo na sposób lurdzki. Spotkanie zakończy się Apelem Jasnogórskim. Zaufajmy mocy modlitwy!.
  6. W wielu parafiach w okresie zimowym kierowana jest do wiernych prośba o pomoc finansową na ogrzewanie kościoła. Zwracamy się i my z taką prośbą do was: w przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na ten cel. Za każdą ofiarę składamy serdeczne "Bóg zapłać".
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Na stoliku znajduje się najnowszy numer michalickiego dwumiesięcznika „Któż jak Bóg” oraz tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  8. Na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.