23.01-29.01.2022

1. We wtorek, 25 stycznia, przeżywamy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; jest to jednocześnie zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  2. Pozostałe wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:
    * środa, 26 stycznia – świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów;
    * piątek, 28 stycznia – św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła.
  3. Od minionego piątku trwa Nowenna przed uroczystością naszego Patrona, błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza. Odprawiamy ją codziennie o godz. 18.30, a bezpośrednia transmisja odbywa się także w przemyskim Radio Fara.
  4. W następną niedzielę, 30 stycznia, przypada wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza, w naszym Sanktuarium obchodzone jako uroczystość. Dla nas wszystkich jest to zachęta do refleksji nad duchowym przesłaniem, jakie nam pozostawił ten świątobliwy kapłan oraz do wdzięczności Panu Bogu za dar jego życia. Mszy świętej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie w następną niedzielę ks. biskup Krzysztof Chudzio, natomiast o godz. 19.00 – Przełożony Generalny naszego Zgromadzenia ks. Dariusz Wilk. Zachęcamy do osobistej modlitwy przy sarkofagu błogosławionego Bronisława w czasie trwania nowenny.
  5. Zapraszamy do zapoznania się z propozycją Zimowiska w Rycerce Górnej (Beskid Żywiecki) organizowanego przez Michalickie Duszpasterstwo Młodzieży w dniach 21-26 lutego br. Wśród atrakcji są: lekcje jazdy na nartach i snowboardzie, kulig, baseny termalne, nauka tańca, gry nocne w terenie. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu z kościoła, a zapisy na stronie internetowej: michalickiezimowiska.pl
  6. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę, przeznaczone na ogrzewanie sanktuarium.
  7. Na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.