30.01-05.02.2022

1. Dzisiaj w naszym Sanktuarium obchodzimy uroczystość bł. ks. Bronisława Markiewicza. O godz. 11.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Krzysztofa Chudzio, natomiast o godz. 19.00 liturgii będzie przewodniczył przełożony generalny naszego Zgromadzenia ks. Dariusz Wilk. Niech będzie to dzień wdzięczności wobec Pana Boga za dar życia tego świątobliwego kapłana i refleksji nad jego duchowym przesłaniem.
  2. W najbliższą środę, 2 lutego, przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte w naszym Sanktuarium o godz. 6.30, 9.30, 12.00 i 19.00, połączone z błogosławieństwem gromnic. W Polsce święto to ma charakter zdecydowanie maryjny i nazywane jest świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tak jak Maryja wniosła Jezusa do świątyni jerozolimskiej, tak teraz pragnie przynosić Go wszystkim wierzącym. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego zwracamy się do wszystkich wiernych z prośbą o modlitwę w intencji zakonników i zakonnic, abyśmy byli wierni powołaniu danemu nam przez Boga. Nasze Sanktuarium będzie w tym roku jednym z czterech miejsc, gdzie odbędzie się 2 lutego spotkanie osób konsekrowanych archidiecezji przemyskiej.
  3. W tym tygodniu, 1 lutego, przypada pierwszy wtorek miesiąca, dlatego o godz. 18.00 będziemy śpiewać Godzinki ku czci św. Michała Archanioła, a następnie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu – za wstawiennictwem naszego Patrona – będziemy prosić o siły i mądrość do walki ze złem. O godz. 19.00 Msza święta. Podobnie jak w poprzednich miesiącach całość nabożeństwa i Msza święta będą transmitowane przez Telewizję EWTN oraz archidiecezjalne Radio i Telewizję FARA.
  4. Również w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek miesiąca oraz pierwsza sobota miesiąca. W sobotę Mszą świętą o godz. 19.00 rozpoczynamy fatimskie czuwanie modlitewne. Podczas tego czuwania będziemy szczególnie modlić się w intencji kapłanów i osób zakonnych, o wierność powołaniu oraz o dar nowych powołań do życia kapłańskiego i zakonnego. Serdecznie zapraszamy.
  5. Pozostałe wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:
    * poniedziałek, 31 stycznia – św. Jana Bosko, kapłana;
    * czwartek, 3 lutego – św. Błażeja; błogosławieństwo świec i jabłek;
    * sobota, 5 lutego – św. Agaty; błogosławieństwo chleba, wody i soli.
  6. Zapraszamy do zapoznania się z propozycją Zimowiska w Rycerce Górnej (Beskid Żywiecki) organizowanego przez Michalickie Duszpasterstwo Młodzieży w dniach 21-26 lutego br. Wśród atrakcji są: lekcje jazdy na nartach i snowboardzie, kulig, baseny termalne, nauka tańca, gry nocne w terenie. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu z kościoła, a zapisy na stronie internetowej: michalickiezimowiska.pl
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Na stoliku znajdują się nowe numery tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W przemyskim dodatku „Niedzieli” znajduje się obszerny materiał o Matce Annie Kaworek i siostrach michalitkach, a także o rodzinnej parafii bł. Bronisława Markiewicza – Pruchniku.
  8. Solenizantom i pielgrzymom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych. Na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.