06.02-12.02.2022

1. W piątek, 11 lutego, obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Chorego – dzień modlitwy i okazywania szczególnej miłości ludziom dotkniętym różnymi chorobami. W tym dniu w naszym Sanktuarium, podczas każdej Mszy świętej, będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych – wszystkim, którzy tego daru potrzebują i będą w stanie łaski uświęcającej. Pamiętajmy: Chrystus jest ten sam – wczoraj, dziś i na wieki. Pomóżmy chorym spotkać się z Nim, by mógł ich dotknąć swoją łaską.
  2. Pozostałe wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:
    * wtorek, 8 lutego – św. Józefiny Bakhity, dziewicy;
    * czwartek, 10 lutego – św. Scholastyki, dziewicy.
  3. W najbliższy wtorek, tj. drugi wtorek miesiąca, do naszego Sanktuarium na nabożeństwo o godz. 18.30 zapraszamy czcicieli św. Michała Archanioła, osoby noszące szkaplerz. O godz. 19.00 Msza święta z kazaniem o tematyce anielskiej, a później krótkie spotkanie formacyjne oraz możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła. Serdecznie zapraszamy do wspólnotowej modlitwy
  4. W sobotę, 12 lutego, odbędzie się spotkanie w ramach Apostolstwa Trzeźwości. Rozpoczęcie w sali pod kościołem o godz. 16.00, a następnie o godz. 17.00 Msza święta, a po niej dalszy ciąg spotkania w sali. Serdecznie zapraszamy!
  5. Nasze Sanktuarium organizuje w dniach 17-20 czerwca br. pielgrzymkę autokarową do Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie (Litwa). Odwiedzimy także Kowno, Szawle i wzgórze krzyży oraz sanktuaria maryjne w Polsce: Kodeń, Leśną Podlaską i Studzieniczną. Koszt – 1 030 zł. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu z kościoła.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego. Zebraną kwotę 2 134 zł przekazaliśmy na klasztory klauzurowe.
  7. Są nowe numery prasy katolickiej – zapraszamy do nabywania i lektury.
  8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także pielgrzymom życzymy obfitości łask Bożych. Na owocne przeżycie najbliższego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.