13.02-19.02.2022

1. W poniedziałek, 14 lutego, obchodzimy święto Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  2. W Kościele powoli dobiega końca ROK RODZINY. W najbliższą sobotę, 19 lutego, zapraszamy na „Rodzinną Dziewiętnastkę”. O godz. 19.00 będzie odprawiona Msza święta w intencjach, które można składać przy relikwiach św. Jana Pawła II [kartki na te intencje znajdują się na stoliku z prasą katolicką]. Po Mszy św. adoracja eucharystyczna i modlitwa za rodziny. Spotkanie zakończy się Apelem Jasnogórskim.
  3. Przypominamy, że każdego dnia od godz. 15.00 do 19.00 w naszym Sanktuarium trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Obecny, trzeci rok rozważań nad wielką tajemnicą Eucharystii, przeżywany pod patronatem błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza, niech będzie dla nas zachętą do osobistej modlitwy przed Jezusem, który pod postacią Chleba, czeka również na każdego z nas.
  4. W dniach 17-20 czerwca br. nasze Sanktuarium organizuje pielgrzymkę autokarową do Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie (Litwa). Odwiedzimy także Kowno, Szawle i wzgórze krzyży oraz sanktuaria maryjne w Polsce: Kodeń, Leśną Podlaską i Studzieniczną. Koszt – 1 030 zł. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu z kościoła.
  5. Michalickie Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań zaprasza maturzystów [mężczyzn] na weekendowe dni skupienia pod nazwą "Szkoła mądrego decydowania". Spotkanie odbędzie się w najbliższy weekend, 18-20 lutego br., w Michalickim Centrum Młodzieży MICHAEL w Miejscu Piastowym. Ciekawy program, a szczegóły na stronie internetowej sanktuarium.michalici.pl
  6. Są nowe numery prasy katolickiej. Do "Gościa Niedzielnego" dołączona jest płyta CD z drugą częścią superprodukcji "Biblia audio". W "Niedzieli" można przeczytać wnikliwy artykuł o fałszywych oskarżeniach wobec papieża-seniora Benedykta XVI, a także – szczególnie dla narzeczonych i młodzieży – Walentynkowy zawrót głowy. Zachęcamy do nabywania i lektury.
  7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także pielgrzymom życzymy obfitości łask Bożych. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.