20.02-26.02.2022

1. We wtorek, 22 lutego, przeżywamy święto Katedry św. Piotra, apostoła. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencjach Ojca świętego. Jest to również rocznica pierwszego objawienia Obrazu Jezusa Miłosiernego. Bożemu Miłosierdziu polecajmy naszą wspólnotę Kościoła świętego.
    W środę, 23 lutego – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.
  2. Od 11 do 13 marca przy naszym Sanktuarium odbędą się rekolekcje trzeźwościowe. Są one przeznaczone dla osób uzależnionych od alkoholu, współuzależnionych oraz tych, którzy doświadczają innych uzależnień. Liczba uczestników jest ograniczona do 120 osób. Na stronie sanktuarium.michalici.pl oraz w urzędach gminnych będą na plakacie informacje dotyczące zgłoszeń na rekolekcje.
  3. W dniach 17-20 czerwca br. nasze Sanktuarium organizuje pielgrzymkę autokarową do Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie (Litwa). Odwiedzimy także Kowno, Szawle i wzgórze krzyży oraz sanktuaria maryjne w Polsce: Kodeń, Leśną Podlaską i Studzieniczną. Koszt – 1 030 zł. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu z kościoła.
  4. Są nowe numery prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, a także najnowszy numer michalickiego dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”.  Zachęcamy do nabywania i lektury.
  5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także pielgrzymom życzymy obfitości łask Bożych. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.