06.03-12.03.2022

1. Dziś [w niedzielę] o godz. 18.15 – nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Przypominamy, że w naszym Sanktuarium Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godz. 12.00 i o godz. 18.15. Za udział w tych wielkopostnych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W najbliższy wtorek, tj. drugi wtorek miesiąca, do naszego Sanktuarium na nabożeństwo o godz. 18.30 zapraszamy czcicieli św. Michała Archanioła, osoby noszące szkaplerz. O godz. 19.00 Msza święta z kazaniem o tematyce anielskiej, a później krótkie spotkanie formacyjne oraz możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła.
  3. W czwartek, 10 marca, rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa, która będzie odprawiana o godz. 18.30, a w piątek i niedzielę odpowiednio po Drodze Krzyżowej i po Gorzkich Żalach.
  4. W dniach od 11 do 13 marca przy naszym Sanktuarium odbędą się rekolekcje trzeźwościowe. Są one skierowane nie tylko dla osób uzależnionych, ale również współuzależnionych. Sprawę trzeźwości w naszych rodzinach i całej Ojczyźnie polecamy waszym modlitwom.
  5. Wyrażamy szczere „Bóg zapłać” tym, którzy w miniony poniedziałek zrobili ok. 400 kanapek zawiezionych do uciekającym przed wojną mieszkańców Ukrainy; tym, którzy w ostatnich dniach przynosili dary dla uchodźców. Serdecznie dziękujemy rodzinom i młodzieży, którzy w piątek prowadzili adorację o pokój w Ukrainie. Dziękujemy także za ofiary złożone na tacę w Środę Popielcową. Zebraną kwotę – 8 353 zł przelaliśmy na konto Caritas naszej Archidiecezji jako pomoc dla Ukrainy. Wciąż można przynosić dary, a wykaz tych najbardziej potrzebnych znajduje się na stronie internetowej Caritas. Przypominamy także, że codziennie o 12.00, a w niedziele o 11.00 odprawiamy Mszę świętą, która jest błaganiem o ustanie wojny i pokój na Ukrainie.
  6. Zachęcamy do obejrzenia nowego filmu pt. „Cud Guadalupe”, który w tych dniach do czwartku wyświetlany jest w krośnieńskich kinach: Helios, Sokół i art-Kino. Przesłanie filmu może podnieść na duchu i stać się silnym wsparciem, zwłaszcza w tych dniach, gdy na naszych oczach toczy się wojna.
  7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także pielgrzymom życzymy obfitości łask Bożych. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.