13.03-19.03.2022

1. Dziś [w niedzielę] o godz. 18.15 – nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Przypominamy, że w naszym Sanktuarium Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godz. 12.00 i o godz. 18.15. Za udział w tych wielkopostnych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W sobotę, 19 marca, obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, do której przygotowujemy się codzienną nowenną o 18.30. Jest to dzień imienin m.in. papieża-emeryta Benedykta XVI, arcybiskupa seniora Józefa Michalika, a w naszej wspólnocie zakonnej: ks. Józefa Grońskiego, ks. Józefa Kmaka i ks. Józefa Tyńca. Dwa dni wcześniej, 17 marca, imieniny obchodzi nasz współbrat ks. Zbigniew Baran. Ich wszystkich oraz innych solenizantów polecamy Waszej modlitwie.
  3. W sobotę, w uroczystość św. Józefa, zakończy się w Kościele ROK RODZINY, dlatego ostatni raz zapraszamy na „Rodzinną Dziewiętnastkę”. O godz. 19.00 będzie odprawiona Msza święta w intencjach, które można składać przy relikwiach św. Jana Pawła II [kartki na te intencje znajdują się na stoliku z prasą katolicką]. Po Mszy św. adoracja eucharystyczna, akt osobistego oddania się św. Józefowi oraz błogosławieństwo rodzin Najświętszym Sakramentem.
  4. Dziękujemy Panu Bogu za przeżyte rekolekcje trzeźwościowe.  Przypominamy, że każdego miesiąca w drugą sobotę, odbywają się spotkania dla osób dotkniętych problemem alkoholowym lub innymi nałogami, a także dla osób współuzależnionych. Wyjątkowo w miesiącu kwietniu spotkanie odbędzie się 23 kwietnia, czyli w sobotę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Będzie ono połączone z czuwaniem modlitewnym i zakończone Mszą św. o północy.
  5. Trwamy w modlitwie o zakończenie wojny i pokój na Ukrainie. Odprawiamy w tej intencji codziennie Mszę świętą o godz. 12.00, a w niedziele o 11.00.
  6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej – tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz michalickiego dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych, a na nadchodzący tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.