20.03-26.03.2022

1. Dziś [w niedzielę] o godz. 18.15 – nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Przypominamy, że w naszym Sanktuarium Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godz. 12.00 i o godz. 18.15. Za udział w tych wielkopostnych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia – modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci – będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie znajduje się w niebezpieczeństwie. Msze święte w naszym Sanktuarium o godz. 6.30, 9.30, 12.00 i 19.00..
  3. W tym dniu papież Franciszek dokona poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W duchu modlitewnej jedności z Ojcem świętym zapraszamy na Dekanalne Czuwanie Fatimskie o pokój. Mszy świętej o 19.00 będzie przewodniczył Ojciec Generał naszego Zgromadzenia ks. Dariusz Wilk. Po Eucharystii różaniec pokutny, adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą zawierzenia. Całość zakończy się Apelem Jasnogórskim.
  4. W sobotę, 26 marca, wspomnienie Patrona diecezji przemyskiej, świętego Dobrego Łotra.
  5. Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa pod hasłem „Droga pojednania. Sztuka budowania relacji” rozpocznie się w piątek, 1 kwietnia, Mszą Świętą o godzinie 19.00 w naszym Sanktuarium. Do wyboru jest kilka tras. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej www.edk.org.pl.
  6. Trwamy w modlitwie o zakończenie wojny i pokój na Ukrainie. Odprawiamy w tej intencji codziennie Mszę świętą o godz. 12.00, a w niedziele o 11.00. Na drzwiach kościoła zawieszony jest plakat z Gminy, który jest apelem o pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych, a na nadchodzący tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.