27.03-02.04.2022

1. Dziś [w niedzielę] o godz. 18.15 – nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Przypominamy, że w naszym Sanktuarium Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godz. 12.00 i o godz. 18.15. Za udział w tych wielkopostnych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę w naszym sanktuarium odbędzie się czuwanie fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy cudownej Figury Matki Bożej Fatimskiej. Podczas tego czuwania pragniemy modlić się za osoby i rodziny dotknięte cierpieniem, różnymi uzależnieniami i kryzysami.
  3. Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa pod hasłem „Droga pojednania. Sztuka budowania relacji” rozpocznie się w najbliższy piątek, 1 kwietnia, Mszą Świętą o godzinie 19.00 w naszym Sanktuarium. Do wyboru są cztery trasy: najkrótsza Matki Bożej Fatimskiej liczy 30 km, najdłuższa Ojca Pio – 44 kilometry. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej www.edk.org.pl.
  4. Trwamy w modlitwie o zakończenie wojny i pokój na Ukrainie. Odprawiamy w tej intencji codziennie Mszę świętą o godz. 12.00, a w niedziele o 11.00.
  5. Ogłoszenie z Gminy: Wójt Gminy Miejsce Piastowe zaprasza na spotkanie informacyjne na temat nowości programu Czyste Powietrze, w którym można otrzymać dofinansowanie na wymianę nieefektywnych źródeł ciepła. Spotkanie odbędzie się 28 marca [poniedziałek] o godz. 16.00 w sali posiedzeń w Urzędzie Gminy Miejsce Piastowe.
  6. Są nowe numery prasy katolickiej – „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, w których można przeczytać wiele ciekawych artykułów, dotyczących zarówno obecnej sytuacji społeczno-politycznej, jak też przeżywanego okresu Wielkiego Postu. Zachęcamy do nabywania i lektury.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych. Niech błogosławieństwo Pana będzie dla nas źródłem pociechy i głębokiej radości.