03.04-09.04.2022

1. Dziś [w niedzielę] o godz. 18.15 – nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Przypominamy, że w naszym Sanktuarium Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godz. 12.00 i o godz. 18.15. Za udział w tych wielkopostnych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W tym tygodniu, 5 kwietnia, przypada pierwszy wtorek miesiąca, dlatego o godz. 18.00 będziemy śpiewać Godzinki ku czci św. Michała Archanioła, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z prośbą o siły i mądrość do walki ze złem, a o godz. 19.00 – Msza święta. Podobnie jak w poprzednich miesiącach całość nabożeństwa i Eucharystia będą transmitowane przez Telewizję EWTN oraz archidiecezjalne Radio i Telewizję FARA.
  3. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłania się krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte do Wielkiego Piątku.
  4. Trwamy w modlitwie o zakończenie wojny i pokój na Ukrainie. Odprawiamy w tej intencji codziennie Mszę świętą o godz. 12.00, a w niedziele o 11.00.
  5. Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy w naszym w naszym sanktuarium odbędą się Wielkopostne Rekolekcje dla nauczycieli i pracowników administracji. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. prof. dr hab. Maciej Bała, prorektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Początek spotkań o godz. 19.00. W tych dniach przez jednego z naszych kapłanów będą także głoszone nauki rekolekcyjne podczas Mszy świętej o godz. 12.00.
  6. Są nowe numery prasy katolickiej – „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do nabywania i lektury.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych. Niech błogosławieństwo Pana będzie dla nas źródłem pociechy i głębokiej radości.