10.04-16.04.2022

1. Dziś [w niedzielę] o godz. 18.15 – nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  2. Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy w naszym sanktuarium odbędą się Wielkopostne Rekolekcje dla nauczycieli i pracowników administracji. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. prof. dr hab. Maciej Bała, prorektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Początek spotkań o godz. 19.00. W tych dniach przez jednego z naszych kapłanów będą także głoszone nauki rekolekcyjne podczas Mszy świętej o godz. 12.00. Temat: „Najważniejsze dni: zrozum – przeżyj – świętuj”.
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE MĘKI, ŚMIERCI I ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, najważniejsze dni całego roku liturgicznego naszej wiary katolickiej. W naszym sanktuarium program wygląda następująco:
    WIELKI CZWARTEK
    Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00.
    Po jej zakończeniu przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji, tzw. „Ciemnicy” i adoracja do godz. 22.00. W tym dniu, wspominając ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa, szczególnie modlimy się za kapłanów oraz prosimy o święte i liczne powołania. O taką modlitwę prosimy Was wszystkich, abyśmy posługę duszpasterską spełniali z gorliwością na wzór Jezusa Dobrego Pasterza.
    WIELKI PIĄTEK
    Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 6.00 rano.
    O 18.15 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
    Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00.
    Po jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy, zwanej Grobem Pańskim do godz. 24.00. W czasie adoracji odśpiewamy Gorzkie Żale. Ofiary zbierane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na renowację zabytków w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W tym dniu rozpoczynamy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
    WIELKA SOBOTA
    Adoracja od godz. 6.00.
    Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 14.00, 15.00 i 16.00.
    WIGILIA PASCHALNA, najważniejsza i najpiękniejsza celebracja roku liturgicznego, rozpocznie się o godz. 21.00.
    Jest to wieczorna Msza święta Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Prosimy przynieść świece, ponieważ w tym dniu odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne.
    Rano w niedzielę Msza święta z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00, ale kościół będzie otwarty od godz. 5.00. Pozostałe Msze święte w tym dniu o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.
  4. Spowiedź święta w Wielkim Tygodniu w naszym Sanktuarium:
    * w poniedziałek i wtorek w czasie każdej Mszy świętej oraz podobnie jak każdego dnia od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00 na dzwonek.
    * od środy do Wielkiego Piątku spowiedź od 6.30 do 12.00 oraz po południu od 14.00 do 18.00.
    * w Wielką Sobotę tylko do południa, od 6.30 do 12.00.
  5. Są nowe numery prasy katolickiej – „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do nabywania i lektury.
  6. Niech błogosławieństwo Pana pomoże nam głęboko przeżyć nadchodzący Wielki Tydzień.