17.04-23.04.2022

1. Dziś rozpoczynamy tzw. Biały Tydzień – oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze święte w naszym sanktuarium będą odprawiane w porządku niedzielnym, czyli o 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.
  3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia, do którego przygotowujemy się Nowenną odprawianą codziennie o godz. 18.30. W wigilię tego Święta, czyli w sobotę 23 kwietnia, od godziny 21.00 do 24.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana i poprowadzona przez zespół Gloria.  O północy – Msza święta. Serdecznie zapraszamy!
  4. W tym miesiącu wyjątkowo nie w drugą, ale w czwartą sobotę miesiąca, czyli 23 kwietnia, o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie Apostolstwa Trzeźwości. Po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się podsumowanie ostatnich rekolekcji trzeźwościowych oraz podjętych w Wielkim Poście postanowień. Spotkanie zakończy się przed godz. 21.00, tak aby uczestnicy tego spotkania mogli wziąć udział w adoracji i Mszy świętej o godz. 24.00, związanych ze Świętem Miłosierdzia Bożego.
  5. Są nowe numery prasy katolickiej – „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do nabywania i lektury.
  6. Ogłoszenie ks. Proboszcza
  7. Solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy obfitości łask Bożych i opieki patronów. Niech błogosławieństwo Zmartwychwstałego Pana umocni nas wszystkich do radosnego i ufnego podążania Jego drogą.