01.05-07.05.2022

1. Dziś rozpoczynają się nabożeństwa majowe, które w naszym Sanktuarium odprawiamy codziennie o godz. 18.30.
  2. We wtorek, 3 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski i archidiecezji przemyskiej. W naszym Sanktuarium jest to uroczystość odpustowa i Msze święte odprawiane będą jak w każdą niedzielę. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Ryszard Andrzejewski, jeden z ojców kapitulnych, były wikariusz generalny naszego Zgromadzenia.
    Ten dzień jest jednocześnie pierwszym wtorkiem miesiąca, dlatego o godz. 18.00 będziemy śpiewać Godzinki ku czci św. Michała Archanioła, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z prośbą o siły i mądrość do walki ze złem, a o godz. 19.00 – Msza święta. Podobnie jak w poprzednich miesiącach całość nabożeństwa i Eucharystia będą transmitowane przez Telewizję EWTN oraz archidiecezjalne Radio i Telewizję FARA.
  3. Przez kilka lat 3 maja modliliśmy się za maturzystów, idąc w pielgrzymce od pomnika św. Jana Pawła II w Targowiskach do naszego Sanktuarium. Pandemia przerwała to wydarzenie, ale w tym roku pragniemy je kontynuować. Dlatego serdecznie zapraszamy maturzystów i ich bliskich do zgromadzenia się 3 maja o godz. 9.30 przy pomniku św. Jana Pawła II w Targowiskach, podejmując w drodze modlitwę zakończoną uroczystą Mszą świętą odpustową w Sanktuarium o godz. 11.00..
  4. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
    * poniedziałek, 2 maja - wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła [rocznica sakry biskupiej bpa Krzysztofa Chudzio];
    * środa, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków;
    * czwartek, 5 maja – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu;
    * piątek, 6 maja – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  5. W najbliższą sobotę, 7 maja, o godz. 17.30 rozpoczynamy tegoroczne Nabożeństwa Fatimskie. Podczas majowego czuwania, przy zaangażowaniu Kręgów Kościoła Domowego będziemy szczególnie modlić się w intencji rodzin. Nabożeństwu będzie przewodniczył nowo wybrany przełożony generalny naszego Zgromadzenia. Serdecznie zapraszamy!
  6. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Nie zapominajmy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne w całym Chrystusowym Kościele.
  7. Zapraszamy młodych mężczyzn stanu wolnego w wieku od 19 do 35 roku życia na dni skupienia „Last Minute” do Krakowa w dniach od 20 do 22 maja pod tytułem: „Albo będziesz świętym, albo będziesz nikim”.  Są to ostatnie rekolekcje powołaniowe przed rozpoczęciem pierwszego etapu formacji zakonnej w Zgromadzeniu Michalitów. Zapisy na stronie www.powolania.michalici.pl. Więcej informacji na plakatach przed kościołem.
  8. Żegnamy dziś diakona Sławomira Dziermana, który ostatnie miesiące spędził w naszej wspólnocie, przygotowując się pastoralnie do przyjęcia święceń kapłańskich, co – jak Bóg da – nastąpi 21 maja. Dziękując za kazania pasyjne, homilie także dziś głoszone, przeprowadzone lekcje katechezy, życzymy świętego kapłaństwa.
  9. Wszystkim solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych. Na owocne przeżycie nadchodzącego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo!