08.05-14.05.2022

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza jest Światowym Dniem Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przez cały tydzień będziemy się modlić w tej intencji.
  2. Wczoraj rozpoczęliśmy tegoroczne nabożeństwa fatimskie. To tutaj, na terenie archidiecezji przemyskiej, 43 lata temu zainicjowano pokutne czuwania, które doprowadziły do ukoronowaniem cudownej Figury Matki Bożej Fatimskiej 11 czerwca 2017 r. koroną na prawie papieskim. Ta decyzja Kościoła jest niewątpliwą wskazówką, by w tym miejscu szukać wstawiennictwa Maryi i oddawać Jej cześć.
  3. Nabożeństwo majowe w naszym Sanktuarium codziennie o 18.30.
  4. W naszej świątyni znajduje się kilka gablot z umieszczonymi w nich wotami, czyli znakami wdzięczności za otrzymane od Pana Boga łaski za wstawiennictwem Matki Bożej, św. Michała Archanioła albo bł. Bronisława Markiewicza. W ostatnim czasie wiele takich znaków pojawiło się przy cudownej Figurze Matki Bożej Fatimskiej i stanowią one piękny wyraz wdzięczności tych, którzy prosili o potrzebne łaski za Jej wstawiennictwem. Niechaj te wota będą dla nas zachętą do modlitwy uwielbienia i wdzięczności wobec Pana Boga za wszystko co od Niego otrzymujemy przez wstawiennictwo patronów tej świątyni.
  5. Choć uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski, przeniesiona jest na dzień jutrzejszy, dzisiaj imieniny w naszej wspólnocie obchodzą: ks. Stanisław Morawski i ks. Stanisław Kociuba. Dla nich oraz innych solenizantów upraszamy wiele Bożego błogosławieństwa i opieki Patrona.
  6. W sobotę, 14 maja, obchodzimy święto św. Macieja, apostoła.
  7. W najbliższy wtorek, tj. drugi wtorek miesiąca, do naszego Sanktuarium na nabożeństwo o godz. 18.30 zapraszamy czcicieli św. Michała Archanioła, osoby noszące szkaplerz. O godz. 19.00 Msza święta z kazaniem o tematyce anielskiej, a później krótkie spotkanie formacyjne oraz możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła.
  8. W sobotę, 14 maja, a więc w drugą sobotę miesiąca, o godz. 16.00, odbędzie się kolejne spotkanie związane z Apostolstwem Trzeźwości. Zachęcamy do uczestnictwa nie tylko tych, których dotyka problem uzależnień i współuzależnień, ale również osoby pragnące poprzez świadectwo życia i czyny miłosierdzia pomagać innym.
  9. Zapraszamy młodych mężczyzn stanu wolnego w wieku od 19 do 35 roku życia na dni skupienia „Last Minute” do Krakowa w dniach od 20 do 22 maja pod tytułem: „Albo będziesz świętym, albo będziesz nikim”.  Są to ostatnie rekolekcje powołaniowe przed rozpoczęciem pierwszego etapu formacji zakonnej w Zgromadzeniu Michalitów. Zapisy na stronie www.powolania.michalici.pl. Więcej informacji na plakatach przed kościołem.
  10. Na stoliku z prasą katolicką znajdują się nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz michalickiego magazynu „Któż jak Bóg”..
  11. Wszystkim solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych. Na owocne przeżycie nadchodzącego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo!