22.05-28.05.2022

1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. W naszej modlitwie polecamy rolników i ogrodników.
  2. W piątek, 27 maja, rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  3. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  4. W dniu wczorajszym, w Krakowie, święcenia kapłańskie przyjął nasz współbrat diakon Sławomir Dzierman, który w tutejszym Sanktuarium odbywał praktykę duszpasterską. Natomiast na diakona został wyświęcony kl. Mateusz Świtek. Ich obydwu polecamy waszej modlitwie, by gorliwie służyli Bogu i Kościołowi.
  5. We wtorek, 24 maja, obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. To wezwanie Matki Bożej błogosławiony ks. Bronisław w swojej pobożności maryjnej przejął od św. Jana Bosko, dlatego jest ono często wypowiadane również w naszym Sanktuarium. Prosimy w nim Maryję o szczególną obronę Kościoła świętego przed atakami zła.
  6. W czwartek, 26 maja, przeżywamy wspomnienie liturgiczne św. Filipa Nereusza. Jest to również Dzień Matki, dlatego otoczmy każdą z nich swoją wdzięczą modlitwą.
  7. W dniach 17-20 czerwca br. nasze Sanktuarium organizuje pielgrzymkę autokarową do Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie (Litwa). Odwiedzimy także Kowno, Szawle i wzgórze krzyży oraz sanktuaria maryjne w Polsce: Kodeń, Leśną Podlaską i Studzieniczną. Koszt – 1 030 zł. Są jeszcze dwa wolne miejsca. Zapisy w zakrystii, a więcej informacji można przeczytać na plakacie przy wyjściu z kościoła.
  8. [po Mszy św. o 9.30 i 11.00] Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom Społecznej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Krośnie za piękny śpiew i muzykę. Po błogosławieństwie na zakończenie Mszy świętej młodzi artyści dadzą jeszcze krótki koncert.
  9. Na stoliku z prasą katolicką znajdują się nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz michalickiego magazynu „Któż jak Bóg”. Zachęcamy do nabywania i lektury.
  10. Wszystkim solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych. Na owocne przeżycie nadchodzącego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.