05.06-11.06.2022

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kieruje naszą uwagę na Tego, który „od Ojca i Syna pochodzi" i którego otrzymaliśmy w sakramencie bierzmowania. Możemy dziś uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w dniu jutrzejszym we Mszy świętej – w naszym Sanktuarium o godz. 6.30, 12.00 oraz 19.00.
  2. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Prosimy w tym dniu o modlitwę w intencji kapłanów oraz o nowe powołania. Szczególnie ogarnijmy modlitwą nowo wyświęconych w tym roku kapłanów i diakonów, aby ich posługa apostolska była pełna gorliwości.
  3. W następną niedzielę przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.
  4. W tym tygodniu, 7 czerwca, przypada pierwszy wtorek miesiąca, dlatego o godz. 18.00 będziemy śpiewać Godzinki ku czci św. Michała Archanioła, następnie nabożeństwo czerwcowe oraz za wstawiennictwem naszego Patrona św. Michała Archanioła będziemy prosić o potrzebne dary w podejmowaniu duchowej walki ze złem. O godz. 19.00 Msza św. o św. Michale Archaniele. Przypominamy, że Radio Fara oraz Telewizja EWTN przekazuje to nabożeństwo na żywo. Dlatego, jeśli ktoś nie będzie mógł przybyć do Sanktuarium, może modlić się razem z nami, korzystając z tych platform przekazu.
  5. "Najwyżej Pan Bóg was wyniesie, kiedy dacie światu wielkiego papieża" – to proroctwo bł. Bronisława Markiewicza spełniło się na św. Janie Pawle II, który 25 lat temu stanął na ziemi podkarpackiej i przybył również 10 czerwca do tego Sanktuarium. W najbliższy piątek, podczas Eucharystii, a następnie adoracji Najświętszego Sakramentu pragniemy podziękować za tę wielką łaskę.
  6. W sobotę, 11 czerwca, a więc w drugą sobotę tego miesiąca, o godz. 16.00 odbędzie się kolejne spotkanie związane z apostolstwem trzeźwości. Zachęcamy do uczestnictwa nie tylko tych, których dotyka problem uzależnień i współuzależnień, ale również tych, którzy poprzez świadectwo życia i czyny miłosierdzia chcą pomagać innym. Takie wysiłki podejmuje Stowarzyszenie Powściągliwość i Praca, młodzieżowy zespół Gloria, działający przy naszym Sanktuarium, oraz Dziecięca Krucjata Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy.
  7. Wszystkim solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych. Przyjmijcie na najbliższy tydzień błogosławieństwo Boże i z pomocą Maryi, Matki Kościoła, Oblubienicy Ducha Świętego, Pani Fatimskiej wypraszajmy dary Ducha Świętego, które odnowią oblicze naszej ziemi.