12.06-18.06.2022

1. Dzisiejsza uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii świętej.
  2. W dniu dzisiejszym obchodzimy wspomnienie 108 męczenników, którzy za wiarę ponieśli śmierć męczeńską w czasie II wojny światowej. Wśród nich są dwaj michaliccy męczennicy kapłani – bł. Władysław Błądziński i bł. Wojciech Nierychlewski. Szczególnym miejscem im poświęconym w naszym Sanktuarium jest kaplica Najświętszego Sakramentu. Podobizny tych dwóch męczenników znajdują się w witrażu po lewej stronie. Poprzez ich wstawiennictwo prośmy o dar silnej wiary i umiłowanie charyzmatu pozostawionego nam przez bł. Bronisława Markiewicza.
  3. W czwartek, 16 czerwca, będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszym Sanktuarium o godz. 6.30, 8.00, 9.30, po procesji ok. 12.30 i wieczorem o godz. 19.00. Uroczysta Msza święta oraz procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy rozpoczyna się w kościele parafialnym o godz. 9.30. Zakończenie procesji przy ołtarzu fatimskim.
  4. Przez całą oktawę Bożego Ciała w naszym Sanktuarium procesja eucharystyczna o godz. 18.30, a po niej Msza święta. Serdecznie zapraszamy.
  5. Jutro, 13 czerwca, obchodzimy wspomnienie św. Antoniego z Padwy. W naszej wspólnocie zakonnej dzień imienin obchodzi ks. Antoni Obrzut. Jemu oraz innym solenizantom życzmy wiele Bożego błogosławieństwa. Natomiast w piątek, 17 czerwca, wspominamy w liturgii św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  6. W najbliższy wtorek, tj. drugi wtorek miesiąca, do naszego Sanktuarium na nabożeństwo o godz. 18.30 zapraszamy czcicieli św. Michała Archanioła i osoby noszące jego szkaplerz. O godz. 19.00 Msza święta z kazaniem o tematyce anielskiej, a później krótkie spotkanie formacyjne oraz możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła.
  7. Michalickie Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza do zapoznania się z propozycjami obozów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży, takich jak: Kuźnia Talentów, Rajd Rowerowy, Obóz Językowy. Szczegóły na plakatach umieszczonych na drzwiach sanktuarium.
  8. I jeszcze jedno zaproszenie: na spektakl teatralny pt. „Usłyszałeś szept” w wykonaniu młodzieży z Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Miejsca Piastowego. Spektakl będzie wystawiony w Centrum Pracy z Młodzieżą [nowy budynek najbliżej głównej drogi] w czwartek, 16 czerwca, o godz. 17.00.
  9. Autokarowa pielgrzymka do Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie wyrusza sprzed naszego Sanktuarium w najbliższy piątek, 17 czerwca, o godz. 4.00 nad ranem.
  10. Wszystkim solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych. Przyjmijcie na najbliższy tydzień Boże błogosławieństwo.