26.06-02.07.2022

1. W najbliższą środę, 29 czerwca, przeżywamy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W naszej wspólnocie zakonnej imieniny obchodzą: ks. Paweł Wojakiewicz, ks. Piotr Prokopowicz oraz wikariusz parafii w Miejscu Piastowym ks. Piotr Sękowski. Im oraz wszystkim solenizantom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa za wstawiennictwem Patronów.
  2. W czwartek zakończenie nabożeństw czerwcowych.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Lipcowe nabożeństwo fatimskie, na które bardzo serdecznie zapraszamy, rozpocznie się jak zwykle o godz. 17.30 modlitwą różańcową. Mszy świętej o godz. 19.00 będzie przewodniczył metropolita przemyski abp Adam Szal. W szczególny sposób modlić się będziemy o beatyfikację współzałożycielki sióstr michalitek Matki Anny Kaworek w 150. rocznicę jej urodzin.
  4. Od poniedziałku do soboty przy naszym Sanktuarium doroczne rekolekcje zakonne będą odprawiać kapłani i bracia z naszego Zgromadzenia.
  5. Jutro o godz. 10.30 odbędzie się pogrzeb śp. ks. Ludwika Wypaska – michality, który ostatnie lata życia spędził w naszej parafii w Krośnie i tam zmarł w miniony czwartek w wieku 92 lat. W tym samym dniu i w takim samym wieku zmarła w Miejscu Piastowym s. Rafaela Glińska. Polecamy ich waszej modlitwie.
  6. Serdecznie zapraszamy dzisiaj do naszego Sanktuarium na recital muzyki klasycznej „Najpiękniejsze Ave Maria na przestrzeni wieków”. Koncert rozpocznie się bezpośrednio po wieczornej Mszy świętej, czyli ok. godz. 20.00. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.
  7. Są nowe numery prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, zachęcamy do nabywania i lektury.
  8. Wszystkim życzymy wielu łask Bożych, a na owocne przeżycie nadchodzącego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.