03.07-09.07.2022

1. W tym tygodniu, w środę 6 lipca, obchodzimy wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, a w piątek, 8 lipca wspominamy św. Jana z Dukli.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek miesiąca, dlatego zapraszamy na Godzinki do św. Michała Archanioła o godz. 18.00, następnie nabożeństwo z modlitwą uwolnienia od uzależnień i zniewoleń oraz Msza św. o 19.00. Wobec fali zła, która rozlewa się po świecie, modlitwa do św. Michała Archanioła może nam być ogromną pomocą. We wspólnocie Honorowej Straży św. Michała Archanioła, która istnieje przy naszym Sanktuarium, dla wszystkich jest miejsce. Zapraszamy Czcicieli i Rycerzy św. Michała Archanioła do wspólnej modlitwy. Przypominamy, że całość nabożeństwa jest transmitowana przez TV i Radio FARA oraz Telewizję EWTN.
  3. Informujemy, że 25 lipca będziemy przeżywać 18. Ogólnopolską Modlitwę o Trzeźwość Narodu. O godz. 16.30 zawiązanie wspólnoty z grup pielgrzymkowych oraz spotkanie Kół i Biur Radia Maryja z Ojcem Redemptorystą. Spotkanie modlitewne rozpocznie się o godz. 17.30 programem słowno-muzycznym pt. „Dróżkami Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek”. O godz. 18.20 Msza święta pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala. Homilię wygłosi ks. bp Tadeusz Bronakowski. Charyzmat pozostawiony nam przez błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza – apostoła trzeźwości, sprawił że nasze Sanktuarium traktowane jest jako jedno z głównych miejsc duszpasterstwa trzeźwościowego. Niech wspólna modlitwa za Ojczyznę będzie wyrazem odpowiedzialności chrześcijańskiej za walkę ze zniewoleniem spowodowanym nadużywaniem alkoholu. Spotkanie będzie transmitowane przez TV Trwam, Radio Maryja oraz archidiecezjalne Radio Fara.
  4. W najbliższą sobotę, 9 lipca, o godz. 16.00 rozpocznie się kolejne spotkanie dla osób dotkniętych uzależnieniem alkoholowym i innymi zniewoleniami oraz dla tych, którzy pragną takim osobom przynieść pomoc. Serdecznie zapraszamy.
  5. Ogłoszenie z parafii Miejsce Piastowe: „Ks. proboszcz Andrzej Mroczkowski organizuje w dniach od 13 do 15 sierpnia br. pielgrzymkę autokarową do następujących miejscowości: Góra Świętej Anny, Czermna, Wambierzyce, Bardo Śląskie, Gniezno, Lednica, Kalisz i Częstochowa. Koszt – 730 zł. Zapisy i szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej przy ul. Dukielskiej 27.
  6. Ogłoszenie z Gminy – zaproszenie skierowane do całych rodzin na Koncert Muzyki Filmowej, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 10 lipca, o godz. 17.00 na parkingu przy Domu Ludowym w Zalesiu. W programie także gry i zabawy dla dzieci.
  7. Są nowe numery prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, zachęcamy do nabywania i lektury. Wszystkim życzymy wielu łask Bożych, a na owocne przeżycie nadchodzącego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.