10.07-16.07.2022

1. W środę, 13 lipca, przypada 180. rocznica urodzin błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza. W tym dniu przybywa do Miejsca Piastowego 38. Piesza Pielgrzymka Młodzieży która wędrując z Warszawy od grobu bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, modli się o trzeźwość naszego narodu. Powitanie pielgrzymki w kościele parafialnym o godz. 15.00, u nas w sanktuarium pół godziny później. Natomiast Msza święta z udziałem pątników o 17.30 – serdecznie na nią zapraszamy. Bylibyśmy wdzięczni, gdyby ktoś z was mógł przyjąć w swoim domu pielgrzymów na nocleg ze środy na czwartek. Zgłoszenia w zakrystii.
  2. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
    * poniedziałek, 11 lipca – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
    * wtorek, 12 lipca – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
    * środa, 13 lipca – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
    * piątek, 15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
    * sobota, 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
  3. Informujemy, że 25 lipca będziemy przeżywać 18. Ogólnopolską Modlitwę o Trzeźwość Narodu. O godz. 16.30 zawiązanie wspólnoty z grup pielgrzymkowych oraz spotkanie Kół i Biur Radia Maryja z Ojcem Redemptorystą. Spotkanie modlitewne rozpocznie się o godz. 17.30 programem słowno-muzycznym pt. „Dróżkami Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek”. O godz. 18.20 Msza święta pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala. Homilię wygłosi ks. bp Tadeusz Bronakowski. Niech wspólna modlitwa za Ojczyznę będzie wyrazem naszej odpowiedzialności za walkę ze zniewoleniem spowodowanym nadużywaniem alkoholu. Spotkanie będzie transmitowane przez TV Trwam, Radio Maryja oraz Radio Fara.
  4. Serdecznie dziękujemy Państwu Ludwice i Kazimierzowi Rysz, którzy przeżywają w tym roku 55. rocznicę małżeństwa, za piękne wotum przekazane do kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
  5. Przy wyjściu z kościoła znajdują się nowe numery prasy katolickiej – zachęcamy do nabywania i lektury. Solenizantom i pielgrzymom życzymy obfitości łask Bożych i opieki patronów. Na kolejny, wakacyjny nadchodzący tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.