17.07-23.07.2022

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z życzliwością przyjęli na nocleg do swoich domów młodych pątników z 38. Pieszej Pielgrzymki Młodzieży o Trzeźwość Narodu.
  2. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia: w piątek, 22 lipca – święto św. Marii Magdaleny; w sobotę, 23 lipca – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
  3. W przyszłą niedzielę, 24 lipca, w wigilię wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, po każdej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. Bądźmy wspaniałomyślni, bo „radosnego dawcę Bóg miłuje”.
  4. Informujemy, że w ostatni poniedziałek tego miesiąca, czyli 25 lipca będziemy przeżywać 18. Ogólnopolską Modlitwę o Trzeźwość Narodu. O godz. 16.30 zawiązanie wspólnoty z grup pielgrzymkowych oraz spotkanie Kół i Biur Radia Maryja z Ojcem Redemptorystą. Spotkanie modlitewne rozpocznie się o godz. 17.30 programem słowno-muzycznym pt. „Dróżkami Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek”. O godz. 18.20 Msza święta pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala, a homilię wygłosi ks. bp Tadeusz Bronakowski. Spotkanie będzie transmitowane przez TV Trwam, Radio Maryja oraz Radio Fara. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.
  5. Przy wyjściu z kościoła znajdują się nowe numery prasy katolickiej – „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz michalickiego magazynu o aniołach i życiu duchowym „Któż jak Bóg”. Zachęcamy do nabywania i lektury.
  6. Solenizantom i pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych i opieki patronów. Na owocne przeżywanie najbliższego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.