24.07-30.07.2022

1. W wigilię wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, po każdej Mszy świętej odbywa się dziś błogosławieństwo pojazdów. Przed błogosławieństwem odmówimy specjalną modlitwę, a kapłan będzie kropił wodą święconą samochody i motocykle przy bramie wjazdowej do sanktuarium. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. Bądźmy wspaniałomyślni, bo „radosnego dawcę Bóg miłuje”.
    Obecna niedziela to także ustanowiony przez ojca świętego Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Otoczmy te osoby naszą wdzięczną modlitwą.
  2. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
    * poniedziałek, 25 lipca – święto św. Jakuba, apostoła;
    * wtorek, 26 lipca – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP;
    * piątek, 29 lipca – wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza.
  3. Jutro, czyli w ostatni poniedziałek tego miesiąca, będziemy przeżywać 18. Ogólnopolską Modlitwę o Trzeźwość Narodu. O godz. 16.30 zawiązanie wspólnoty z grup pielgrzymkowych oraz spotkanie Kół i Biur Radia Maryja z Ojcem Redemptorystą. Spotkanie modlitewne rozpocznie się o godz. 17.30 programem słowno-muzycznym pt. „Dróżkami Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek”. O godz. 18.20 Msza święta pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala, a homilię wygłosi ks. bp Tadeusz Bronakowski. Spotkanie będzie transmitowane przez TV Trwam, Radio Maryja i Radio Fara. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.
  4. Ogłoszenie społeczne: Towarzystwo Sportowe PIASTOVIA oraz Miłośnicy Historii Miejsca Piastowego zapraszają na Piastowski Piknik Rodzinny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 31 lipca, o godz. 14.00 na stadionie „Piastovii” w Miejscu Piastowym. Podczas pikniku odbędzie się m.in prezentacja i rozpoczęcie dystrybucji książki pt. „Miejsce Piastowe dla miłośników”, z której dochód będzie przeznaczony na renowację grobowca nauczycielki śp. Gizeli Konieczny. Dokładny program na plakacie przy wyjściu z kościoła.
  5. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, m.in. ks. biskupowi Krzysztofowi Chudzio, życzymy wielu łask Bożych i opieki patronów. Na owocne przeżywanie najbliższego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.