31.07-06.08.2022

1. Jutro rozpoczynamy miesiąc trzeźwości. Zaangażowanie naszego Sanktuarium w ten rodzaj apostolstwa wynika z charyzmatu, jaki nam zostawił bł. Bronisław Markiewicz. Ostatnia, 18. Ogólnopolska Modlitwa o Trzeźwość Narodu, która zgromadziła wielu kapłanów i pielgrzymów, świadczy o owocnym oddziaływaniu błogosławionego Bronisława. Przypominamy, że w każdą drugą sobotę miesiąca o godz. 16.00 odbywają się spotkania Apostolstwa Trzeźwości.
  2. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
    * czwartek, 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów;
    * sobota, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę o godz. 17.30 modlitwą różańcową rozpoczynamy kolejne Pokutne Czuwanie Fatimskie. Podczas tego nabożeństwa, przy udziale przedstawicieli Robotniczego Ruchu Solidarność, otoczymy szczególną modlitwą naszą Ojczyznę. Mszy świętej o godz. 19.00 będzie przewodniczył ks. abp Józef Michalik.
  4. W tym tygodniu przypada także pierwszy wtorek miesiąca. Serdecznie zapraszamy wszystkich Czcicieli i Rycerzy św. Michała Archanioła, noszących jego szkaplerz, na Godzinki ku czci tego Archanioła o godz. 18.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą uwolnienia oraz Msza święta o 19.00. Podobnie jak w poprzednich miesiącach całość nabożeństwa będzie transmitowana przez Telewizję EWTN oraz Telewizję i Radio Fara.
  5. Ogłoszenie społeczne: Towarzystwo Sportowe PIASTOVIA oraz Miłośnicy Historii Miejsca Piastowego zapraszają na Piastowski Piknik Rodzinny, który odbędzie się dzisiaj o godz. 14.00 na stadionie „Piastovii” w Miejscu Piastowym. Podczas pikniku odbędzie się m.in prezentacja i rozpoczęcie dystrybucji książki pt. „Miejsce Piastowe dla miłośników”, z której dochód będzie przeznaczony na renowację grobowca nauczycielki śp. Gizeli Konieczny.
  6. „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minioną niedzielę podczas święcenia pojazdów przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  7. W ostatnią niedzielę sierpnia w Rymanowie Zdroju odbędzie się 7. edycja Festynu Dobroczynnego „W hołdzie prześladowanym chrześcijanom”. Za tydzień podczas każdej Mszy świętej organizatorzy opowiedzą krótko o idei Festynu i będą kwestować do puszek. Zbierane w tym roku środki mają wesprzeć funkcjonowanie sierocińca prowadzonego przez polskie siostry Opatrzności Bożej w Ayos w Kamerunie.
  8. Proboszcz z Miejsca Piastowego ks. Andrzej Mroczkowski zaprasza na 3-dniową pielgrzymkę do następujących sanktuariów w Polsce: Góra św. Anny, Czermna, Wambierzyce, Bardo Śląskie, Świebodzin, Gniezno, Lednica, Kalisz i Jasna Góra. Koszt – 730 zł, termin: 13-15 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  9. Na nadchodzący tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.