14.08-20.08.2022

1. Jutro obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień przypomina chrześcijanom wielką tajemnicę i cel naszego życia – naśladując Matkę Bożą, z wiarą, nadzieją i miłością mamy dążyć do szczęścia wiecznego w niebie. Również w tym dniu, w naszej Ojczyźnie, wyrażamy Panu Bogu wdzięczność za dar wolności pozwalający wybierać to, co jest zgodne z wolą i Prawem Bożym. Podczas każdej Mszy świętej, które będą odprawiane w porządku niedzielnym, odbędzie się poświęcenie ziół i kwiatów.
  2. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
    * środa, 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka, kapłana;
    * sobota, 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda z Clairvaux, opata i doktora Kościoła.
  3. Przypominamy, że z działalnością Apostolstwa Trzeźwości przy naszym Sanktuarium łączy się także organizacja tzw. Wesela bez toastu. W tym roku wydarzenie to będzie miało miejsce w ostatnią sobotę tego miesiąca, czyli 27 sierpnia. Więcej informacji na stronie sanktuaryjnej i na plakacie przy wejściu do kościoła.
  4. Dzisiaj żegnamy ks. Tadeusza Grzymka, ks. Marka Przybylskiego i br. Leszka Kowaliszyna, którzy od 20 sierpnia rozpoczną służbę w nowych placówkach michalickich: ks. Tadeusz w sanktuarium maryjnym w Tuligłowach, ks. Marek w Toruniu, a br. Leszek w Pawlikowicach. Z całego serca dziękujemy za Wasze oddanie, sprawowane sakramenty, głoszone słowo Boże, prowadzenie księgarni, pracę w zakrystii i na furcie.
  5. W imieniu organizatorów Festynu Dobroczynnego „W hołdzie prześladowanym chrześcijanom”, dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek, które mają wesprzeć funkcjonowanie sierocińca prowadzonego przez polskie siostry Opatrzności Bożej w Ayos w Kamerunie. Zebrano kwotę 6 050 zł, 14 euro i złote kolczyki.
  6. Na nadchodzący tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo, wzywając wstawiennictwa Patronów tego tygodnia.