Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

26.01-01.02.2020

Ogłoszenia

 1. Zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka, III niedziela zwykła obchodzona jest w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Jak zaznaczył Ojciec święty, ma się ona przyczynić „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
 2. Dzisiaj, podczas Mszy świętej o godz. 11.00, dziękujemy Panu Bogu za dar życia i świętości Błogosławionego Bronisława Markiewicza. Liturgii eucharystycznej będzie przewodniczył nasz współbrat z Australii, ks. Stanisław Kluk CSMA, przełożony wiceprowincji na Pacyfiku.
  Natomiast liturgiczne wspomnienie Bł. Bronisława, w naszym sanktuarium obchodzone jako uroczystość, przypada w najbliższy czwartek, 30 stycznia. W tym dniu Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym, a Eucharystię o godz. 19.00 odprawi i słowo Boże wygłosi przełożony generalny michalitów ks. Dariusz Wilk. Ten dzień zaprasza nas do wdzięczności Panu Bogu za dar życia Błogosławionego Bronisława i do refleksji nad jego charyzmatycznym przesłaniem. Zachęcamy do osobistej modlitwy przy sarkofagu naszego Patrona.  
 3. W następną niedzielę, 2 lutego, przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego. Podczas każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie gromnic. W Polsce to święto ma charakter zdecydowanie maryjny – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego zwracamy się z prośbą o modlitwę w intencji zakonników i zakonnic, byśmy byli wierni powołaniu otrzymanemu od Pana Boga.     
 4. W tym tygodniu obchodzimy pierwszą sobotę miesiąca. O godz. 19.00 Mszą świętą rozpoczynamy fatimskie czuwanie modlitewne, które ofiarujemy w intencji kapłanów i osób zakonnych, prosząc o wierność obranej drodze, a także o nowe powołania. Serdecznie zapraszamy.     
 5. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
  * wtorek, 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;                    
  * piątek, 31 stycznia – wspominienie św. Jana Bosko, który dla bł. Bronisława Markiewicza był wyjątkowym przewodnikiem duchowym, nazywanym przez niego „Patriarchą”.    
 6. Towarzystwo Pomocy im. Świętego Brata Alberta w Krośnie przysłało podziękowanie za ofiary złożone do puszek przed dwoma tygodniami, w niedzielę 12 stycznia. Są one przeznaczone na potrzeby „Kuchni dla ubogich” i rozbudowę schroniska dla bezdomnych mężczyzn. Ofiara do puszek przy sanktuarium wyniosła 1 535,00 zł.
 7. Solenizantom i pielgrzymom życzymy obfitości łask Bożych. Na owocne przeżycie ostatniego tygodnia stycznia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.