04.09-10.09.2022

1. Dziękujemy Panu Bogu za łaski otrzymane podczas wrześniowego nabożeństwa fatimskiego, podczas którego modliliśmy się w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców. Wszyscy mamy świadomość jakie problemy rodzą się w szkolnictwie wobec przemian kulturowych i kryzysów duchowych ludzkości. Niechaj ta intencja towarzyszy nam nadal.
  2. We wtorek zapraszamy wszystkich czcicieli św. Michała Archanioła oraz noszących jego szkaplerz do udziału w nabożeństwie ku czci św. Michała Archanioła. Godzinki do św. Michała Archanioła o godz. 18.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą uwolnienia oraz Msza święta. Transmisja nabożeństwa będzie prowadzona przez TV EWTN oraz Radio Fara.
  3. W czwartek 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 18.30 nabożeństwo w intencji dzieci poczęty i ich rodziców.
  4. W sobotę o godz. 16.00, kolejne spotkanie apostolstwa trzeźwości. Zachęcamy do uczestnictwa nie tylko tych, których dotyka problem uzależnień, ale również tych, którzy poprzez świadectwo życia i czyny miłosierdzia chcą pomagać innym. Takie wysiłki podejmuje Stowarzyszenie Powściągliwości i Pracy oraz młodzieżowy zespół Gloria działający przy naszym Sanktuarium. Z tymi spotkaniami jest związane spotkanie dzieci w ramach Dziecięcej Krucjaty Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy.
  5. Za dwa tygodnie w dniach 16-18 września [piątek-sobota-niedziela] pod hasłem „Więcej. Mocniej. Bardziej” odbędzie się przy naszym sanktuarium Michalickie Spotkanie Młodych, na które przybędzie ok. tysiąca młodych ludzi z różnych stron Polski. W związku z tym zamknięty będzie nasz parking i prosimy zostawiać samochody po obydwu stronach na trawie przed ogrodzeniem, na parkingu obok cmentarza albo na parkingu przy szkole. Liczymy na Waszą wyrozumiałość i przepraszamy za to utrudnienie. Jednocześnie zachęcamy młodych ludzi do udziału w tym wydarzeniu. Szczegóły na banerze przed sanktuarium, a rejestracja na stronie internetowej: msm.michalici.pl
  6. Sołtys wraz z Radą Sołecką zapraszają na zebranie wiejskie w Miejscu Piastowym, które odbędzie się w dniu 9 września o godz. 17.00 w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Tytusa Trzecieskiego (wejście od strony parku). Głównym tematem posiedzenia będzie podział środków funduszu sołeckiego na 2023 rok.
  7.  Towarzystwo Sportowe PIASTOVIA Miejsce Piastowe i Stowarzyszenie Miłośników Historii Miejsca Piastowego zapraszają na piastowski piknik rodzinny 10 września rozpoczęcie na stadionie TS „Piastovia” o godz. 13.00 szczegóły na plakacie w gablocie.
  8. Zbliża się uroczystość odpustowa w naszym Sanktuarium. Będziemy tę Uroczystość obchodzić 24 i 25 września. 24-go września po Mszy świętej odbędzie się już tradycyjnie procesja światła z figurą św. Michała Archanioła. 25 –go września w niedzielę o godz. 11.00 – jak w poprzednich latach -  po Mszy św. będzie procesja z figurą świętego Michała Archanioła w otoczeniu dzieci przebranych za aniołów.  W związku z tym, bardzo zachęcamy małe dzieci, aby tworzyły tego dnia orszak otaczający figurę świętego Michała w czasie procesji. Prośba jest skierowana przede wszystkim do rodziców i starszego rodzeństwa, którzy pomogą dzieciom w przebieraniu się za aniołów lub św. Michała Archanioła. Przekażcie to ogłoszenie innym, aby dar tego Sanktuarium, naznaczony niezwykłymi Patronami: św. Michałem Archaniołem i błogosławionym Bronisławem,  był jak najszerzej przyjmowany, nie tylko na ziemi podkarpackiej ale również w naszej Ojczyźnie.
  9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, gościom i pielgrzymom, a także wszystkim nauczycielom, wychowawcom, dzieciom i młodzieży na nowy rok szkolny życzymy opieki Matki Bożej Fatimskiej, św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza.