11.09-17.09.2022

1. W piątek, sobotę i niedzielę pod hasłem „Więcej. Mocniej. Bardziej” odbędzie się przy naszym sanktuarium Michalickie Spotkanie Młodych, na które przybędzie ok. tysiąca młodych ludzi z różnych stron Polski. W związku z tym zamknięty będzie nasz parking i prosimy zostawiać samochody po obydwu stronach na trawie przed ogrodzeniem, na parkingu obok cmentarza albo na parkingu przy szkole. Liczymy na Waszą wyrozumiałość i przepraszamy za to utrudnienie. Jednocześnie zachęcamy młodych ludzi do udziału w tym wydarzeniu. Szczegóły na banerze przed sanktuarium, a rejestracja do 12 września na stronie internetowej: msm.michalici.pl
  2. W poniedziałek wspomnienie Imienia Maryi, we wtorek św. Jana Chryzostoma, w środę - święto Podwyższenia Krzyża Świętego, czwartek – MB Bolesnej.
  3. W tym tygodniu kwartalne dni modlitw w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców. Za wstawiennictwem św. Stanisława Kostki módlmy się w intencji młodzieży polskiej, aby nie utraciła swej godności chrześcijańskiej.
  4. Zbliża się uroczystość odpustowa w naszym Sanktuarium. Będziemy tę Uroczystość obchodzić 24 i 25 września. W sobotę 24 września po mszy św. o 19.00 tradycyjnie procesja światła z figurą św. Michała Archanioła. W niedzielę 25 września po mszy św. o 11.00 procesja z figurą świętego Michała Archanioła w otoczeniu dzieci przebranych za aniołów.  W związku z tym, bardzo zachęcamy małe dzieci, aby tworzyły tego dnia orszak otaczający figurę świętego Michała w czasie procesji. Prośba jest skierowana przede wszystkim do rodziców i starszego rodzeństwa, którzy pomogą dzieciom w przebieraniu się za aniołów lub św. Michała Archanioła.
  5. Pragniemy przypomnieć, że przy naszym Sanktuarium działa wspólnota Honorowej Straży św. Michała Archanioła skupiająca czcicieli św. Michała Archanioła oraz tych, którzy przyjęli jego szkaplerz. Serdecznie zapraszamy do wstępowania do tej Wspólnoty. W sobotę 24 września na mszy św. o godz. 19.00 uroczyście przyjmiemy kolejnych członków do tej wspólnoty.
  6. Wszystkim solenizantom, pielgrzymom i całej wspólnocie eucharystycznej życzymy Bożego błogosławieństwa. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.