18.09-24.09.2022

1. Od piątku pod hasłem „Więcej. Mocniej. Bardziej” przy naszym sanktuarium trwa michalickie spotkanie młodych. We wspólnocie liczącej tysiąc osób z różnych stron naszej Ojczyzny gromadzi się młodzież, by przy św. Michale Archaniele i błogosławionym księdzu Bronisławie Markiewiczu – modlić się, bawić, podejmować trudne refleksje i wzajemnie umacniać się na drodze życia chrześcijańskiego.
  2. W poniedziałek wspomnienie św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w piątek wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny;
  3. We wtorek - o godz. 18.30 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Michała Archanioła. W czasie nowenny jest możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła. Przypominamy, że przy naszym sanktuarium działa wspólnota honorowej straży św. Michała Archanioła skupiająca czcicieli św. Michała Archanioła oraz tych, którzy przyjęli jego szkaplerz. Serdecznie zapraszamy do wstępowania do tej Wspólnoty. W sobotę 24 września na mszy św. o godz. 19.00 uroczyście przyjmiemy kolejnych członków do tej wspólnoty. Chęć wstąpienia do tej wspólnoty prosimy zgłaszać ks. Janowi Seremakowi. Zachęcamy do duchowego przygotowania się do uroczystości odpustowych.
  4. Za tydzień uroczystość odpustowa w naszym Sanktuarium. W sobotę po mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się procesja światła z figurą św. Michała Archanioła. W niedzielę o godz. 10.30 – godzinki ku czci Św. Michała Archanioła.  O godz. 11.00 msza święta, po niej, tak jak w poprzednich latach - procesja z figurą świętego Michała Archanioła do 9 stacji w otoczeniu dzieci przebranych za anioły. Bardzo zachęcamy małe dzieci, aby tworzyły tego dnia orszak otaczający figurę świętego Michała Archanioła w czasie procesji. Prośba jest skierowana przede wszystkim do rodziców i starszego rodzeństwa, którzy pomogą dzieciom w przebraniu się za anioły lub św. Michała Archanioła.
  5. Przy wyjściu z kościoła znajdują się nowe numery prasy katolickiej: tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”.
  6. W uroczystość św. Michała Archanioła 29 września msze św. w naszym Sanktuarium wg porządku niedzielnego.
  7. Wszystkim solenizantom, pielgrzymom i całej wspólnocie eucharystycznej życzymy Bożego błogosławieństwa. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.