27.11-03.12.2022

1. Różaniec połączony z wypominkami jeszcze dziś i w poniedziałek o godz. 18.20.
  2. We wtorek, 29 listopada, o godz. 18.30 rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  4. W najbliższą sobotę 3 grudnia od godz. 14.00 do 21.00 - czyli na zakończenie czuwania fatimskiego, odbędzie się adwentowo-rekolekcyjne spotkanie dla wspólnoty Honorowej Straży św. Michała Archanioła. Serdecznie zapraszamy również tych, którzy uczestniczą w pierwszo-wtorkowych nabożeństwach do św. Michała Archanioła i zastanawiają się nad wstąpieniem do tej Wspólnoty. Spotkanie rozpocznie się w sali pod kościołem.
  5. W okresie Adwentu w naszym Sanktuarium odprawiane są Msze święte roratnie: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.30.
  6. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia: wtorek, 30 listopada – święto św. Andrzeja, apostoła; w naszej wspólnocie zakonnej dzień imienin obchodzą: ks. proboszcz Andrzej Mroczkowski, ks. Andrzej Wątroba, ks. Andrzej Żarkowski i br. Andrzej Zimny. Ich oraz innych solenizantów polecamy waszej pamięci modlitewnej; sobota, 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
  7. Ośrodek Troski o Małżeństwo i Rodzinę działający przy naszym Sanktuarium serdecznie zaprasza na czterotygodniowy cykl: Adwentowe środy dla kobiet pod hasłem „Jak kochać i być kochaną”. Spotkania te przeznaczone są dla kobiet, które poszukują inspiracji dla swojej kobiecości, wsparcia w różnych życiowych okolicznościach oraz budowania przyjaznych kobiecych więzi. Rozpoczniemy Mszą św. w najbliższą środę, a bezpośrednio po niej (ok. 19.40) zapraszamy do salki misyjnej w domu zakonnym. Wejście od strony furty klasztornej.
  8. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone są na potrzeby sanktuarium.
  9. Życzymy wszystkim owocnego przeżycia czasu Adwentu i głębokiego przygotowania serc na przyjście Pana. Na tę duchową drogę przyjmijcie Boże błogosławieństwo.