18.12-24.12.2022

1. Nowennę do Dzieciątka Jezus odprawiamy codziennie o godz. 18.30.
  2. W naszym Sanktuarium odprawiane są msze święte roratnie: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 19.00, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 6.30. Zapraszamy.
  3. Najwspanialszym przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia jest sakrament spowiedzi. W czwartek i piątek spowiadamy od 6.30 do 12.00 i od 14.00 do 19.00. W sobotę, w wigilię spowiedź do godz. 12.00. Dokładny plan wywieszony jest na drzwiach świątyni.
  4. W sobotę, 24 grudnia, obchodzimy Wigilię Bożego Narodzenia. O północy msza święta, zwana Pasterką, natomiast w uroczystość Bożego Narodzenia i święto świętego Szczepana tzn. 25 i 26 grudnia, msze święte odprawiane będą w porządku niedzielnym. Zachęcamy do zachowania pięknej tradycji postu w dzień wigilii Bożego Narodzenia.
  5. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy opłatkach przeznaczone są utrzymanie sanktuarium.
  6. W dniu 17 grudnia papież Franciszek podjął decyzję o beatyfikacji rodziny Ulmów i polecił opublikowanie dekretu o męczeństwie Sług Bożych z Markowej. Data i miejsce beatyfikacji zostaną podane do publicznej wiadomości po uzgodnieniach z odpowiednimi urzędami Stolicy Apostolskiej.
  7. Na ostatnie dni adwentowe i radosny, rodzinnie przeżywany czas Świąt Bożego Narodzenia, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.