09.02-15.02.2020

1. We wtorek, 11 lutego, obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Od 1993 roku przeżywamy wtedy Światowy Dzień Chorego, który ma nas uwrażliwić na cierpiących pacjentów i zachęcić do wspierania lekarzy, duszpasterzy oraz wszystkich, którzy pomagają chorym. W tym dniu, podczas każdej Mszy świętej będziemy udzielali w naszym sanktuarium namaszczenia chorych tym, którzy tego sakramentu potrzebują i będą w stanie łaski uświęcającej.
  2. W sobotę, 15 lutego, odbędzie się comiesięczne spotkanie dla osób przeżywających trudności z uzależnieniem alkoholowym. Spotkanie rozpoczyna się konferencją w sali teatralnej pod kościołem o godz. 16.00, następnie świadectwa osób doświadczających radości uwolnienia od nałogu. O godz. 19.00 Msza św. w sanktuarium, a po niej dalszy ciąg spotkania w sali teatralnej. Serdecznie zapraszamy!
  3. „Bóg zapłać” za ofiary do puszek złożone w ubiegłą niedzielę na klasztory klauzurowe. Była to kwota 1 155 zł, którą przekazaliśmy siostrom karmelitankom.
  4. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
    * poniedziałek, 10 lutego – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;
    * piątek, 14 lutego – święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  5. Dwa ogłoszenia o pielgrzymkach:
    – Oazowa Wspólnota Życia Miłosiernego Chrystusa Sługi we Wrocance organizuje w dniach 17-24 maja br. Pielgrzymkę – rekolekcje w Medjugorie. Temat: „Droga ucznia Jezusa”. Zapisy do końca marca. Szczegóły na plakacie w gablocie.
    – Ks. Andrzej Mroczkowski, proboszcz z Miejsca Piastowego, zaprasza na lotniczą pielgrzymkę do Turcji „Śladami św. Pawła” w dniach od 8 do 19 lipca. Szczegóły także można przeczytać w gablocie.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
    Solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy obfitości łask Bożych. Na owocne przeżycie nadchodzącego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.