01.01-07.01.2023

1. W sobotnie przedpołudnie 31 grudnia odszedł do wieczności papież senior Benedykt XVI. Z nadzieją i wiarą w życie wieczne zapraszamy do udziału we mszy św. żałobnej w intencji sprawowanej w naszym sanktuarium w czwartek 5 stycznia o godz.12.00.
  2. W najbliższy wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. O godz. 18.00 – śpiew godzinek do naszego Patrona, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której za wstawiennictwem św. Michała Archanioła będziemy prosić o potrzebne dary w nowym 2023 roku. O godz. 19.00 Msza święta.
  3. W piątek, 6 stycznia, obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji zwaną świętem Trzech Króli – dzień szczególnej modlitwy za misje święte. Ten dzień wskazuje na objawienie się Zbawiciela Jezusa Chrystusa całemu światu. Obrzęd błogosławieństwa kredy, kadzidła i kredy w czasie każdej mszy św. Jak co roku młodzież Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych rozprowadza kadzidło i kredę. Dochód przeznaczony jest na misje prowadzone przez siostry i księży michalitów. W uroczystość Objawienia Pańskiego nie obowiązuje piątkowy post.
  4. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czasie dyżuru spowiedniczego i każdej mszy św. Serdecznie zapraszamy na czuwanie modlitewne w sobotę, które rozpocznie się po wieczornej mszy świętej w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
  5. W przyszłą niedzielę 8 stycznia o godz. 11.00 msza św. dziękczynna za dar Czcigodnej  Służebnicy Bożej Matki Anny Kowarek z prośbą o rychłą beatyfikację i cud uzdrowienia za wstawiennictwem Służebnicy Bożej.
  6. Centrum Duchowości Michalickiej w Miejscu Piastowym zaprasza w dniach 20-22 stycznia na rekolekcje pt. „Aniołowie w Biblii”, które poprowadzi ks. Wojciech Węgrzyniak, biblista z Krakowa. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej www.rekolekcje.michalici.pl
  7. Wszystkim naszym przyjaciołom i gościom życzymy wielu łask Bożych płynących od Bożej dzieciny. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.