08.01-14.01.2023

1. Dzisiejszą niedzielą kończymy w liturgii okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy śpiew kolęd tradycyjnie przedłużamy do 2 lutego.
  2. Dziś w czasie mszy św. o godz. 11.00 dziękujemy za dar Czcigodnej Służebnicy Bożej Matki Anny Kowarek oraz prosimy o rychłą beatyfikację i cud uzdrowienia za  jej wstawiennictwem.
  3. W sobotę 14 stycznia, zapraszamy na spotkanie Apostolstwa Trzeźwości. Rozpoczęcie o godz. 16.00 w sali pod kościołem, następnie o 17.00 msza święta, a po niej wspólny opłatek i kolędowanie.
  4. Informujemy, że nasze Sanktuarium wraz z parafią w Miejscu Piastowym organizuje w dniach 11-24 sierpnia br. pielgrzymkę do Sanktuariów Europy. Zainteresowani mogą otrzymać program i więcej informacji w zakrystii.
  5. Centrum Duchowości Michalickiej w Miejscu Piastowym zaprasza w dniach 20-22 stycznia na rekolekcje pt. „Aniołowie w Biblii”, które poprowadzi ks. Wojciech Węgrzyniak, biblista z Krakowa. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej www.rekolekcje.michalici.pl
  6. Odkrywając  potrzebę serca, wiele osób przyjmuje Szkaplerz jako zewnętrzny znak poddania się pod opiekę Księcia Wojsk Anielskich - Patrona Kościoła – Św. Michała Archanioła.  W najbliższy wtorek (2 wtorek miesiąca) w naszym Sanktuarium na godz. 18 30 zapraszamy czcicieli Świętego Michała Archanioła, osoby noszące Szkaplerz. O godz. 19 00  Msza święta z kazaniem o tematyce anielskiej a po Mszy św. krótkie spotkanie formacyjne oraz możliwość przyjęcia Szkaplerza Świętego Michała Archanioła.  Serdecznie zapraszamy do wspólnotowej modlitwy.

7. Przypominamy, że każdego dnia w naszym Sanktuarium o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Adoracja trwa do wieczornego nabożeństwa o godz. 18.30. Zapraszamy do osobistej adoracji.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Na stoliku znajduje się najnowszy numer michalickiego dwumiesięcznika „Któż jak Bóg” oraz tygodnik „Niedziela”.
  9. Dzisiejsze święto jest dobrą okazją do wspomnienia daty naszego chrztu. Podziękujmy Bogu za ludzi, którzy mieli w tym szczególny udział. Wspomnijmy kapłana, który nas ochrzcił; rodziców, którzy przekazali nam życie oraz rodziców chrzestnych – świadków i ziemskich stróżów naszego życia chrześcijańskiego. Niechaj Pan da wieczne szczęście zmarłym, a obfite błogosławieństwo żywym. Przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa.