15.01-21.01.2023

1. We wtorek, 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie jego trwania będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność i weźmie udział w zakończeniu Tygodnia, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W sobotę o godz. 18.30 rozpoczynamy nowennę przed uroczystością błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza. Zachęcamy, by przeżyć te dni w duchu wdzięczności wobec Boga za dar życia świątobliwego kapłana. Zachęcamy, by w czasie nowenny dłużej zatrzymać się na osobistej modlitwie przy sarkofagu bł. Bronisława, prosząc zwłaszcza za dzieci, młodzież i rodziny.
  3. Centrum Duchowości Michalickiej w Miejscu Piastowym zaprasza w dniach 20-22 stycznia na rekolekcje pt. „Aniołowie w Biblii”, które poprowadzi ks. Wojciech Węgrzyniak, biblista z Krakowa. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej: rekolekcje.michalici.pl
  4. Informujemy, że nasze Sanktuarium wraz z parafią w Miejscu Piastowym organizuje w dniach 11-24 sierpnia br. pielgrzymkę do Sanktuariów Europy. Zainteresowani mogą otrzymać program i więcej informacji w zakrystii.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy na charytatywny koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Gloria”. W takcie jego trwania przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy dla rodzeństwa z Rymanowa, które straciło ukochanych rodziców. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania.
  6. W środę 25 stycznia zapraszamy kolejne spotkanie dla kobiet. Temat spotkania: Kobieta u stóp Maryi. Rozpoczęcie w sali misyjnej w domu zakonnym po mszy św. o 19.00.
  7. W wielu parafiach w okresie zimowym kierowana jest do wiernych prośba o pomoc finansową na ogrzewanie kościoła. Zwracamy się i my z taką prośbą do was: w przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na ten cel. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Na stoliku znajduje się najnowszy numer michalickiego dwumiesięcznika „Któż jak Bóg” oraz tygodnik „Niedziela”
  9. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
  • czwartek, 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, dzień modlitwy w intencji naszej archidiecezji;
  • sobota, 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.