22.01-28.01.2023

1. Przypominamy, ze koncert kolęd w wykonaniu zespołu Gloria odbędzie się dziś o godz. 17.00. Podczas tego koncertu zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla rodzeństwa z Rymanowa, które straciło ukochanych rodziców. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania.
2. Wczoraj rozpoczęła się nowenna przed świętem błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza które będziemy obchodzić 30 stycznia. Nowenna będzie sprawowana codziennie o godzinie 18.30 Zachęcamy, by w czasie nowenny zatrzymać się dłużej na osobistej modlitwie przy sarkofagu bł. Bronisława, polecając Panu Bogu dzieci i młodzież oraz nasze rodziny i Ojczyznę.
3. W bieżącym tygodniu wspominamy w liturgii:
- w środę 25 stycznia święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; jest to jednocześnie zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan;
- w czwartek 26 stycznia – świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów;
- w sobotę 28 stycznia – św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła.
4. Przypominamy, że nasze Sanktuarium wraz z parafią w Miejscu Piastowym organizuje w dniach 11-24 sierpnia br. pielgrzymkę do Sanktuariów Europy. Zainteresowani mogą otrzymać program i więcej informacji w zakrystii.
5. Wójt Gminy Miejsce Piastowe, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka oraz Orkiestra Dęta Gminy Miejsce Piastowe serdecznie zapraszają na Koncert Noworoczny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę (29 stycznia) w kościele pw. św. Małgorzaty w Targowiskach. Koncert rozpocznie się o godzinie 17.00.
6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, przeznaczone na ogrzewanie sanktuarium.
7. Na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.