29.01-04.02.2023

1. Jutro w naszym sanktuarium będziemy przeżywać Uroczystość Błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza. W związku z tym Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Mszy świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył przełożony generalny naszego Zgromadzenia ks. Dariusz Wilk. Dziękujmy w tym dniu Panu Bogu za dar życiatego świątobliwego kapłana i wszystkie dzieła które wyrosły z jego heroicznej miłości Boga i bliźniego. 2
  2. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Bosko.
  3. W czwartek 2 lutego przypada święto Święto Ofiarowania Pańskiego czyli według ludowej tradycji Matki Bożej Gromnicznej. Na początku Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławienia gromnic. Prosimy zabezpieczyć świece, aby roztopiony wosk nie rozlewał się na posadzkę lub ławki. Sprzątanie tego jest trudne. Msze święte tego dnia w naszym Sanktuarium będą sprawowane o godz. 6.30, 9.30, 12.00 i 19.00. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego prosimy o modlitwę w intencji zakonników i zakonnic, aby byli wierni swemu powołaniu. W tym dniu módlmy się również o dar nowych powołań tym bardziej, że jest to również pierwszy czwartek miesiąca.
  4. W piątek 3 lutego liturgiczne wspomnienie św. Błażeja. Z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo świec i jabłek. Jest to również pierwszy piątek miesiąca, dlatego zachęcamy uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa przez Komunię św. wynagradzającą za grzechy.
  5. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 19.00 a po niej na fatimskie czuwanie modlitewne.
  6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Na stoliku znajdują się nowe numery tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny.
  7. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.