19.02-25.02.2023

1. Dziś Kościół w Polsce rozpoczyna  56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tegoroczny czas modlitwy i refleksji przebiegał będzie pod hasłem: „Ku trzeźwości z Kościołem”. Módlmy się w tym czasie w szczególny sposób za uzależnionych od alkoholu, za dzieci i rodziny cierpiące z powodu jego nadużywania, a także za wszystkich mających wpływ na kształtowanie życia społecznego aby podejmowali decyzje chroniące Polaków przed zalewem alkoholizmu.
  2. Najbliższa środa to Środa Popielcowa rozpoczynająca w liturgii Okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godzinie 06.30; 9.30,  12.00 oraz 19.00.
  3. W Środę Popielcową wszyscy którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60, zobowiązani są nie tylko do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych, ale do zachowania postu, czyli ograniczenia ilości spożywanych pokarmów. Mogą spożyć 1 posiłek do syta i 2 lekkie. Natomiast wszyscy, którzy ukończyli 14 rok życia, zobowiązani są w tym dniu do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zachęcamy rodziców, aby dzieci które ze względu na młody wiek nie są zobowiązane na mocy prawa do zachowania postu, wprowadzali w ducha pokuty i wyrzeczenia.
  4. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym sanktuarium po mszy św. o godz. 12.00 oraz o godz. 18.15, a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 18.15. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie Gorzkich Żali zbierana będzie taca na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  5. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni modlitw o ducha pokuty.
  6. W tym miejscu należy odczytać KOMUNIKAT Metropolity Przemyskiego dotyczący Beatyfikacji rodziny Ulmów.
  7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także pielgrzymom życzymy obfitości łask Bożych. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.