05.03-11.03.2023

1. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym sanktuarium po mszy św. o godz. 12.00 oraz o godz. 18.15, a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 18.15. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W tym tygodniu, pierwszy wtorek miesiąca, dlatego o godz. 18.00 będziemy śpiewać godzinki ku czci św. Michała Archanioła, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z prośbą o siły i mądrość do walki ze złem, a o godz. 19.00 – msza święta.
  3. W piątek, 10 marca, rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa, która będzie odprawiana o godz. 18.30, a w piątek i niedzielę odpowiednio po Drodze Krzyżowej i po Gorzkich Żalach.
  4. W dniach od 10 do 12 marca przy naszym Sanktuarium odbędą się rekolekcje trzeźwościowe. Są one skierowane nie tylko dla osób uzależnionych, ale również współuzależnionych. Więcej informacji na stronie internetowej sanktuarium i na plakacie.
  5. Siostry michalitki zapraszają młodzież 15+ (dziewczyny i chłopaków), na sobotnie spotkanie „przy studni Słowa Bożego”. Najbliższe spotkanie będzie 11 marca, w godz. od 9.00 do 17.00. Informacje i zgłoszenia pod numerem telefonu zamieszczonym na plakacie i stronie internetowej: michalitki.pl lub przez formularz zgłoszeniowy.
  6. Osoby, które zdecydowały się na udział w sierpniowej pielgrzymce do Lourdes, La Salette, Fatimy i innych sanktuariów europejskich proszone są o zapisywanie się w zakrystii do końca marca br.
  7. Wójt Gminy Miejsce Piastowe informuje, że w dniach 11-13 marca br. na placu przy Domu Ludowym w Rogach gościć będziemy ISKRY NIEPODLEGŁEJ – mobilne widowisko edukacyjne, prezentujące historie wybitnych Polek i Polaków. Więcej informacji na plakacie. Wstęp wolny.
  8. W piątek 24 marca mszą świętą o godz. 19.00 rozpocznie się kolejna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Bliższe informacje  dostępne są na stronie internetowej www.edk.org.pl oraz na Facebook’u pod adresem Ekstremalna Droga Krzyżowa Miejsce Piastowe.
  9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także pielgrzymom życzymy obfitości łask Bożych. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.